До цього перевірки пройшли в Оболонському, Святошинському та Печерському районах.

У столиці тривають перевірки готовності електричних мереж та обладнання в рамках підготовки до опалювального сезону. Адже система електропостачання повинна працювати взимку стабільно навіть в умовах підвищеного навантаження як резервна системі теплопостачання. За результатами перевірки житлових будинків у Дніпровському районі складений перелік зауважень, ключові з яких повинні бути усунуті до вересня. Про це під час інспекції повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Це вже четвертий район, де проводять інспекцію, нагадали в КМДА. До цього вже перевіряли стан підготовки до зими в Оболонському, Святошинському та Печерському районах.

«Для нас важливо бачити реальну картину того, як райони  готуються  до зими. Оскільки за деякими звітами все добре, а насправді  бачимо протилежну картину, коли заходимо у підвали, теплові пункти чи електрощитові. Перевіряємо всі елементи тепло- та електропостачання», – пояснив Пантелеєв.

Як повідомляють в КМДА, у компанії ДТЕК «Київські електромережі», фахівці яких постійно беруть участь в інспекціях та звітують про стан своїх об’єктів, підготували типові рекомендації, щоб підготувати будинки киян до безаварійного проходження осінньо-зимового періоду:

  • не допускати використання некаліброваних запобіжників (жучків);
  • усунути скрутки на фазних та нульових провідниках;
  • усунути корозію в місцях приєднання «0» провідників;
  • перевірити контакти, щоб запобігти нагріву фазних провідників у місцях з’єднання;
  • перевірити приєднання фазних провідників на відповідність вимогам Правил улаштування електроустановок (ПУЕ);
  • перевірити ізоляцію фазних провідників на наявність пошкоджень;
  • не допускати нагріву контактних з’єднань провідників та ввідного рубильника;
  • перевірити відповідність однолінійних схем дійсності;
  • мати протоколи вимірів опору ізоляції внутрішньобудинкових мереж;
  • перевірити відповідність пропускної спроможності провідників класу встановлених запобіжників.

Заступник голови КМДА зазначив, що у Дніпровському районі також є  багато дрібних зауважень щодо відсутності регулярних оглядів обладнання і виконання регламентних робіт, на які не потрібне значне фінансування. Це певні регламентні речі,  на які потрібен  просто час – журнали огляду, впорядковані й закриті від загального доступу електрощитові, підтягнуті контакти тощо.

«Усі зауваження доведені до персоналу керуючої компанії і встановлено терміни. Повторні перевірки покажуть рівень виконання, інакше місто вже прийматиме рішення щодо доцільності займати посади тим, хто не усвідомлює відповідальності за підготовку до чи не найскладнішого опалювального сезону», – резюмував Пантелеєв.

Фото: Фейсбук