Про це йдеться у секретному звіті, наданому Україною своїм західним союзникам, пише The Guardian.

Згідно зі звітом, в безпілотнику Shahed-131 було виявлено 52 електричних компоненти виробництва західних компаній, а в моделі Shahed-136 – 57.

Початковими виробниками виявлених компонентів названі 5 європейських компаній, включаючи польську філію британської транснаціональної корпорації.

Серед виробників є компанії зі штаб-квартирами в країнах санкційної коаліції: США, Швейцарії, Нідерландах, Німеччині, Канаді, Японії та Польщі.

Водночас наголошується, що немає ніяких свідчень про будь-які порушення з боку західних компаній, чиї компоненти були виявлені в дронах.

Іранське виробництво БПЛА адаптувалося і в основному використовує доступні комерційні компоненти, постачання яких погано або взагалі не контролюються.

Зазначається, що, згідно з митною інформацією, “майже весь імпорт до Ірану надходить з Туреччини, Індії, Казахстану, Узбекистану, В’єтнаму та Коста-Ріки”.

Нагадаємо, що швейцарський OSINT-аналітик Бенджамін Пітте повідомив, що Іран модернізував Shahed-136, тепер дрон-камікадзе стане беззвучним.

Фото: відкриті джерела