Про це повідомляє The New York Times.

Чинний президент Фінляндії Саулі Ніїністе завершує свою роботу на посаді глави держави після максимально можливих двох термінів поспіль.

Президента у Фінляндії обирають на шестирічний термін. Право голосу мають близько 4,55 млн громадян Фінляндії (населення країни становить 5,56 млн. осіб).

Зазначається, що виборчі дільниці відкриються о 09:00 і працюватимуть до 20:00. Результати виборів оголосять вже сьогодні, 28 січня. У разі перемоги одного із кандидатів інавгурація нового президента відбудеться 1 лютого.

У випадку, якщо жодному з кандидатів не вдасться набрати більш як 50% голосів, то двоє претендентів із найбільшими результатами вийдуть до другого туру, який пройде 11 лютого.

Зазначимо, що у виборах бере участь дев’ять кандидатів. Найбільші шанси на перемогу мають:

  • колишній прем’єр-міністр (2014-2015), член правоцентристської Коаліційної партії Олександр Стубб;

Стубб набирає до 27% голосів.

  • колишній глава МЗС країни Пекка Хаавісто.

Хаавісто набирає близько 23% голосів.

Аналітики зазначають, що другий тур виборів неминучий, через співвідношення відсотків голосів.

Як відомо, обидва кандидати підтримують Україну, виступають за розширення співпраці з НАТО і США, а також пропонують подальші обмеження проти Росії.

Нагадаємо, що ще на початку грудня минулого року президент Фінляндії Саулі Нііністьо ухвалив рішення передати Україні 21-й пакет військової допомоги на понад 100 мільйонів євро.

Окрім того, у Фінляндії запропонували виділити Україні 80 мільярдів євро з Європейського стабілізаційного механізму.