Німецькі слідчі мають докази, що кабелі звʼязку на дні Балтійського моря у листопаді були пошкоджені навмисне, і підозрюють у причетності до цього Росію.

Про це йдеться в публікації Spiegel.

Слідчі німецької поліції запустили підводний дрон SeaCat. Він зафіксував “глибокі борозни на морському дні, що ведуть до кабелю”, пише Spiegel.

Нагадаємо, екіпаж суховантажу Yi Peng 3 — довжиною 225 метрів, шириною 32 метри та завантаженим російським добривом — минулого тижня навмисно перерізав два критично важливі кабелі передачі даних між Фінляндією, Литвою та Німеччиною якорем, який протягнуло вздовж дна Балтійського моря понад 160 кілометрів. Про це повідомило слідство.

CNN пише, що ці інциденти сталися через кілька тижнів після того, як США попередили про посилення російської військової активності навколо ключових підводних кабелів.

Це дає підстави припустити, що пошкодження кабелю стали результатом навмисних дій китайського судна Yi Peng 3, яке пропливало в тому районі та протягнуло якір по дну, йдеться в матеріалі.

Наразі судно все ще перебуває біля берега Данії, але Китай відмовив у дозволі німецьким та данським слідчим піднятись на борт і допитати екіпаж.

Також, за інформацією Spiegel, Пекін не відповів на пропозицію провести спільну інспекцію за участю китайської сторони.

Співрозмовники видання в безпекових колах сходяться на тому, що інцидент із кабелями в Балтійському морі був навмисним, і не вважають, що до нього був причетний Китай.

Натомість, додає Spiegel, основна підозра нині падає на Росію, оскільки саме їй вигідне руйнування європейської критичної інфраструктури. Але, йдеться в матеріалі, достатніх доказів німецьке слідство поки не має.

Раніше повідомлялося, що 18 листопада у Балтійському морі виявили перерізаний підводний волоконно-оптичний кабель зв’язку C-Lion-1 між Фінляндією та Німеччиною. Через це компанія Telia, яка передає інтернет-зʼєднання до Литви через три кабелі, втратила третину пропускної здатності інтернету.

Після того міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що пошкодження телекомунікаційного кабелю C-Lion1, прокладеного дном Балтійського моря, вочевидь, могло статися внаслідок диверсії.

20 листопада видання The Wall Street Journal із посиланням на західні джерела повідомило, що Росія може бути причетна до перерізання підводних кабелів у Балтійському морі.

Того ж дня данські військово-морські сили повідомили про затримання китайського судна Yi Peng 3, яке підозрюють у причетності до ймовірної диверсії на європейських інтернет-кабелях у Балтійському морі.

Підводний кабель C-Lion1 було введено в експлуатацію у 2016 році. Це єдиний фінський підводний кабель, що прямує до Центральної Європи. Крім того, це єдиний кабель, що прокладений тим самим маршрутом, що й російські газопроводи Nord Stream. Відстань між ними становить кілька сотень метрів.