У парку імені М. Рильського встановили 13 будиночків для кажанів – єдиних літаючих ссавців, більшість видів яких занесено до Червоної книги України. Такі будинки або бет-бокси (bat box) допомагають зберегти популяцію цих тварин.

Про це повідомляє КО “Київзеленбуд”.

Звичними місцями перебування кажанів є дупла та порожнини всередині дерев. Дослідження, які проводилися на замовлення КО “Київзеленбуд” у вересні-жовтні 2021 року, зафіксували, що у найбільш відвідуваній частині парку в нічний період можна спостерігати 5 видів кажанів.

Як йдеться у повідомленні, загалом найближчим часом у Києві заплановано встановити 50 таких будинків у зелених зонах столиці. Вони вже з’явилися в парку Партизанської слави, парку “Нивки”, на територіях київських лісопаркових господарств.

Бет-бокси  закріпляють на деревах на висоті близько 3 м за допомогою спеціального дроту і брусків, що не пошкоджують кору рослин. Бокси виготовлені майстрами районних УЗН і столичних лісопаркових господарств.

“Встановлення будиночків для кажанів, як і будиночків для качок, білок, влаштування мавританських газонів – це все покликано підтримувати біорізноманіття у столиці. У такий спосіб ми допомагаємо тваринам, птахам і комахам комфортно жити в мегаполісі. Разом з тим, підтримуємо продуктивність екосистем нашого міста, адже у кожного виду є своя ніша й роль в природі”, – зазначає генеральний директор КО “Київзеленбуд” Олексій Король.

Додамо, що минулого року перед початком капітального ремонту північно-східної частини Голосіївського парку імені М. Рильського провели обстеження території і наукове дослідження щодо знаходження та стану перебування кажанів у цій місцевості. В експертному висновку, фахівці Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Міністерства, зазначили, що територія парку використовується кажанами як кормові стації, місця водопою і шляхи добових міграцій. Оскільки територія парку є місцем стаціонарної рекреації, тобто постійного перебування тут людей, які створюють значні шумові подразники, для поліпшення умов перебування кажанів тут фахівці рекомендували влаштування спеціальних будиночків для кажанів.

Фото: КО “Київзеленбуд”