Міністри внутрішніх справ України, Естонії, Латвії, Литви та Польщі підписали спільну декларацію щодо взаємодії та допомоги Україні з подолання наслідків російської воєнної агресії.

Церемонія підписання відбулася у четвер, 5 травня, в гостомельському аеропорту «Антонов», пише Укрінформ.

Декларація передбачає взаємодію правоохоронних відомств п’яти країн у ряді питань системи МВС.

«Наша спільна декларація передбачає співпрацю: з питання розслідування воєнних злочинів російських військовослужбовців; можливості допомоги у потребах органів МВС України, які напряму співпрацюють з відповідними службами країн Європи; з питань гуманітарного розмінування, де будуть залучатися міжнародні команди, що допомагатимуть в розмінуванні понад 300 тисяч квадратних кілометрів української землі; питання захисту українських біженців за кордоном, особливо дітей; прийняття поранених та можлива реабілітація наших військовослужбовців; питання відновлення інфраструктури наших поліцейських відділів, відділів рятувальних служб, прикордонної служби», – сказав міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський.

Міністри оглянули наслідки руйнувань гостомельського аеропорту, знищену «Мрію» – найбільший літак у світі, поспілкувалися з бійцями Нацгвардії, які у перший день російської агресії відбивали ворожий напад.

Також міністри внутрішніх справ Естонії, Латвії, Литви та Польщі взяли участь у нагородженні працівників системи МВС України.

Зокрема, Монастирський вручив державні та відомчі нагороди працівникам Національної поліції, прикордонної служби, Національної гвардії, рятувальникам.

Фото: Фейсбук