Про це повідомив мер Харкова Ігор Терехов.

За його словами, класи зробили просторішими, коридори — ширшими, облаштували інклюзивну та ресурсні кімнати, щоб було зручно і дітям, і вчителям.

“Водночас є й щемлива правда. Тут вчаться діти, які вже закінчують початкову школу, але бачать одне одного наживо вперше. Ковід і війна забрали у них можливість нормального навчання. Тому це і радісно, і сумно… Але найважливіше, що тепер вони разом”, — написав міський голова.

Він наголосив, що школу побудували за найвищими стандартами безпеки завдяки фінансуванню від уряду Тайваню та підтримці міжнародних партнерів.

Терехов додав, що нині в підземних школах і метро навчаються більш ніж 6 тис. дітей.

“Ми продовжуємо працювати над розширенням мережі таких безпечних просторів. У підземних школах і метро зараз навчаються понад 6 тисяч дітей. І кожен наш крок — це про їхню безпеку, розвиток, освіту. Про їхні мрії й майбутнє, яке ми не маємо права їм не дати”, — резюмував мер.

2 квітня 2024 року стало відомо, що в Харкові завершили будівництво першої підземної школи. Вона розрахована на навчання 450 учнів в одну зміну.

Станом на грудень 2024 року в Україні, за даними МОН, було розгорнуто будівництво понад 139 підземних шкіл і кількох десятків закладів професійно-технічної освіти.

У січні прем’єр-міністр України Денис Шмигаль сказав, що у прифронтових містах, які перебувають під активними атаками росіян, зокрема Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та Кривому Розі, живе велика кількість дітей, тому там важливо створювати підземні школи.