Про це повідомляє Associated Press.

«Індійські війська відповіли належним чином зі стрілецької зброї», — йдеться у заяві.

Індія назвала це «терористичною атакою» та звинуватила Пакистан у її підтримці. Пакистан відкинув ці звинувачення.

Як пише AP, це стало найкривавішою атакою на мирних жителів у регіоні за останні роки. Відтоді напруження між Індією та Пакистаном небезпечно зросло. Обидві країни претендують на весь Кашмір і вже двічі воювали через нього.

Пакистан інцидент не прокоментував. Раніше обидві сторони неодноразово обвинувачували одна одну у провокаціях на кордоні в Гімалаях.

Після атаки на туристів Індія призупинила важливу угоду про розподіл водних ресурсів і закрила єдиний чинний наземний прикордонний перехід. Також було анульовано видані громадянам Пакистану візи.

У відповідь Пакистан скасував видані індійцям візи, закрив свій повітряний простір для індійських авіакомпаній і призупинив торгівлю з Індією. Громадяни обох країн почали повертатися додому через прикордонний перехід Вага біля міста Лахор.

Прем’єр-міністр Пакистану Шехбаз Шаріф пообіцяв, що уряд відповість «з усією силою» на спроби Індії зупинити або змінити потік води.

Він також заявив, що Пакистан готовий взяти участь у будь-якому «нейтральному, прозорому та авторитетному розслідуванні» нападу.

На тлі загострення напруженості Іран запропонував допомогу у врегулюванні конфлікту, водночас президент США Дональд Трамп заявив, що очікує, що Індія та Пакистан самі владнають свої розбіжності.

«Тегеран готовий використати свої добрі відносини з Ісламабадом і Нью-Делі, щоб сприяти взаєморозумінню у цей складний час», — сказав міністр закордонних справ Ірану Саєд Аббас Аракчі.

Невдовзі після атаки у вівторок, 21 квітня, індійські сили посилили репресії в Кашмірській долині — центрі антиіндійського повстання. За словами трьох поліцейських чиновників, було затримано та допитано щонайменше 1500 людей.