Про це повідомили на офіційному порталі КМДА.

Роман Лелюк, директор Департаменту суспільних комунікацій КМДА, повідомив, що День Європи в Україні цьогоріч відзначатимуть 15 травня. Зокрема святкування, що проходитиме як онлайн, так і офлайн, передбачає мистецькі, інформаційні заходи, створення інсталяції тощо.

«Цього року Київ відзначатиме 19-й День Європи в Україні. Він пройде у комбінованому – офлайн та онлайн – форматі. Розпочнеться святкування о 8:00 першими в Європі екоперегонами на електроскутерах «Scoot Kyiv», у яких візьмуть участь представники посольств, МЗС та КМДА. Після цього на Михайлівській площі о 12:30 пройде урочиста церемонія відкриття свята за участю перших осіб міста та держави. Неподалік буде розміщено інформаційні вежі, присвячені країнам-учасникам Дня Європи, а ввечері на киян чекатиме симфонічний концерт», – розповів Роман Лелюк.

Цікаво, що концепція свята присвячена річці Дунай, адже цьогоріч Україну обрано головою Дунайської комісії – міжнародної міжурядової організації, основними цілями діяльності якої є забезпечення і розвиток вільного судноплавства на Дунаї.

До слова, це вперше країна, яка не є членом ЄС, очолює європейську міжурядову організацію Про це повідомив куратор Днів Європи та Сьомого міжнародного фестивалю мистецтв Anne de Kyiv Fest Федір Баландін.

Цій темі буде присвячена і арт-інсталяція «Дунай» у стилі супрематизму з інформаційними вежами придунайських країн уздовж імпровізованого «русла» річки. Автор експозиції – ілюстратор Андрій Єрмоленко.

Окрім цього, о 21:00 15 травня розпочнеться концерт симфонічної музики під диригуванням відомого українського диригента Кирила Карабиця.

«Ми вирішили зробити програму, яка б символізувала базові ідеї теми Дня Європи та була пов’язана з Україною і Києвом. Під час концерту пролунає світова прем’єра партитури українсько-французького композитора Федора Якименка «На берегах Дніпра», написана щонайменше 100 років тому», – повідомив Головний диригент Борнмутського симфонічного оркестру Кирило Карабиць.

Нагадаємо, раніше ми писали деталі Anne de Kyiv Fest – фестивалю, присвячений Анні Ярославні, доньці Ярослава Мудрого.

Фото: фейсбук