Про це повідомляє The New York Times.

Угода передбачає продовження фінансування деяких урядових установ на тиждень, до 8 березня, а решти – ще на два тижні, до 22 березня.

Лідери Конгресу заявили, що вони дійшли згоди щодо 6 з 12 щорічних законопроєктів про витрати, які “будуть проголосовані й прийняті до 8 березня”.

У Конгресі заявили, що тимчасовий захід був необхідний для того, щоб дати розпорядникам бюджетних коштів “достатньо часу, щоб виконати цю угоду в принципі”, і щоб законодавці могли переглянути її текст.

Ми згодні з тим, що Конгрес повинен працювати в двопартійний спосіб, щоб фінансувати наш уряд.

Угода проклала шлях до голосування в Палаті представників вже в четвер, щоб зберегти роботу уряду, а Сенат, як очікується, наслідуватиме їх приклад до опівночі п’ятниці.

Однак, законодавцям все одно доведеться узгодити інші 6 видаткових заходів про асигнування для міністерств сільського господарства, торгівлі, юстиції, внутрішніх справ, енергетики, у справах ветеранів, транспорту та житлово-комунального господарства.

А потім спробувати ухвалити їх окремо протягом наступних трьох тижнів, інакше їм загрожує ще один потенційний шатдаун.

Що таке Шатдаун

Зазначимо, що в США діє закон, згідно з яким федеральним органам влади заборонено роботу, якщо вони не мають фінансування.

Шатдаун (від англійської – “закриття”) настає, якщо Конгрес не встигає схвалити, а президент – підписати бюджетні угоди.

Нагадаємо, що 27 лютого, у вівторок, лідери Конгресу зустрічались у Білому домі з президентом Байденом, щоб обговорити можливість продовження роботи уряду після п’ятниці, коли закінчується фінансування низки відомств, а також “нагальну потребу” України в американській допомозі.