Про це пише видання Верстка з посиланням на співрозмовника, близького до внутрішньополітичного блоку Кремля.
За його словами, «наївністю ніхто не страждав», і було від самого початку зрозуміло, що переговори, які стартували два місяці тому, не могли привести до «миру до Великодня». Також він зазначив, що російським пропагандистам було дано вказівку «подавати ситуацію обережно». Однак, повідомив він, настрій у росіян «певний все одно склався».
«Зараз основне завдання — донести, що ми тут взагалі ні до чого. Це вони [адміністрація Трампа] із Зеленським не домовилися», — цитує видання свого співрозмовника.
Ще один співрозмовник журналістів повідомив, що ключовою проблемою є те, що українці «упираються». Джерело поскаржилося журналістам, що не вирішені такі принципові для РФ моменти, як «недоторканність» Херсонської та Запорізької областей, окупованих територій у Донецькій і Луганській областях, а також влада в Україні. У Кремлі, за його словами, проблеми в проведенні виборів в Україні не бачать. Також він поскаржився, що США не поділяють думку Москви, вважаючи, що вибори в Україні зараз — це погана ідея.
В адміністрації російського диктатора також визнали неможливість домовленостей між Путіним і президентом України Володимиром Зеленським.
«Обрив зв’язку між ними очевидний. З інопланетянином простіше кожному з них розмовляти, ніж один з одним», — сказав співрозмовник видання.
У лютому аналітики Інституту вивчення війни (ISW) констатували, що російські посадовці, які беруть пряму участь у переговорах зі США, продовжують наполягати на тому, що будь-яка мирна угода щодо врегулювання війни в Україні має ґрунтуватися на вимогах Росії 2021 року. Серед них — здача Росії нині підконтрольних Україні територій і міст, де мешкає понад мільйон людей.
Так, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав неможливими такі переговори, які мають призвести до заморожування поточної лінії фронту в Україні. Лавров наполягав на тому, що Конституція Росії нібито передбачає, що кордони РФ охоплюють [насильницьки захоплені Росією] українські Донецьку, Луганську, Херсонську та Запорізьку області в повному складі (жодну з них росіяни не окупували повністю).
У звіті за 1 квітня в ISW вказали, що Кремль дедалі частіше називає передумовою для мирних переговорів у війні РФ проти України усунення її так званих «першопричин», тобто вимагає фактичної капітуляції України на умовах, які Москва висувала ще до вторгнення.