“Через мобілізаційні заходи підприємству не вистачає кваліфікованих кадрів, кадровий голод відчули і підрядні організації, залучені до ремонтної кампанії”, — заявили в “Криворізькій теплоцентралі”.
Також в АТ “Криворізька теплоцентраль” пояснили інші причини того, чому у місті важка ситуація із опаленням:
- у березні 2024 року рахунки Криворізької ТЕЦ були арештовані через багатомільйонні борги підприємства, які накопичились ще з 1998 р; арешт рахунків заблокував можливість вчасно розпочати ремонтні роботи;
- влітку 2023 року росіяни знищили Каховську ГЕС, що на тривалий час позбавило теплові мережі води; корозія пошкодила і так зношені труби;
- обстріли критичної інфраструктури міста призводять до гідроударів, які є руйнівними для пошкоджених мереж.
“Попри все вищезазначене, Криворізька ТЦ цілодобово вживає всі необхідні заходи, аби забезпечити споживачів теплом”, — заявили в компанії.
Заява підприємства стала відповіддю на претензії міської військової адміністрації, яка звинуватила «Криворізька теплоцентраль» у зриві опалювального сезону. Голова Ради оборони міста Олександр Вілкул пояснив, що підприємство не підпорядковується міській владі, а перебуває у власності НАК “Нафтогаз України”.
За його словами, до початку опалювального сезону керівництво “Криворіжтеплоцентралі” брехало, говорило, що у них все добре, і щодня обіцяло запуститися протягом тижня”. Вілкул каже, що неправдиву інформацію підприємство надсилало й керівникам “Нафтогазу”.
23 листопада у Міністерстві розвитку громад та територій повідомили про критичну ситуацію з опалювальним сезоном у Кривому Розі. Віцепрем’єр-міністр із відбудови України – міністр розвитку громад і територій Олексій Кулеба заявив, що теплопостачання планують відновити до 8 грудня. Віцепрем’єр 23 листопада провів у Кривому Розі екстрене засідання Штабу з проходження опалювального сезону.
За його словами, він провів у місті екстрене засідання Штабу з проходження опалювального сезону, вислухав керівників міста та області, “Нафтогазу”, Криворізької ТЕЦ та Держенергонагляду щодо причин, чому виникла критична ситуація. Міністерство розвитку громад та територій України вирішило також звернутися до Служби безпеки та МВС й створити у місті Штаб управління з ліквідації наслідків аварії. У місті розгорнули понад 200 “Пунктів незламності”. Вони забезпечують жителів теплом, гарячим харчуванням, а також медичною та психологічною допомогою. Також будинкам без опалення не вимикатимуть світло, аби у мешканців була змога зігрітися електроприладами.
За останніми даними, які навів віцепрем’єр Кулеба, без опалення у Кривому Розі залишалось близько тисячі будинків, 130 тисяч абонентів, 11 лікарень та 43 навчальні заклади.
Згідно з оперативною інформацією, у Кривому Розі нині для ремонту тепломереж залучено уже 35 ремонтних бригад (у тому числі з інших регіонів), додає очільник Криворізької РВА Євген Ситниченко. Планується залучити ще одинадцять. Станом на вечір 25 листопада завершені роботи на 15 ділянках теплових мереж у Покровському районі міста. Близько 30 будинків обслуговування в стадії запуску теплоносія. У роботі залишається 18 ділянок. Чиновник запевнює, що всі роботи у місті мають бути виконані до 10 грудня.