Про це йдеться у повідомленні активістів руху «Має значення».

Наприкинці весни 2023 року будівлю купив “Житомирський меблевий комбінат”. Представники фонду вже познайомилися з головним юристом підприємства і підготували звернення до вищого керівництва, щоб їм дали безперебійний доступ для огляду мозаїки.

Якщо відповідь буде позитивною, то професіонали розпочнуть обстеження. Команда фонду чекає цього з 2019 року, але попередній власник навідріз відмовився видати дозвіл.

У фонді запевнили, що, якщо відповідь стане негативною, то його представники будуть звертатися до депутатів місцевої ради та Верховної ради.

Наразі важливо оцінити розмір ушкодження з 2019 року. Саме тоді був останній огляд мозаїки. Одне з явних пошкоджень — обличчя дівчини. Воно відвалилося через опади. Детальний огляд дасть змогу оцінити обсяг і вартість робіт потенційної реставрації, або необхідність консервації.

КИЇВ24

Раніше повідомлялось, що цінне мозаїчне панно «Украінська пісня» 1967 року, розміщене на брендволі навпроти Київської опери на вул. Хмельницького, осипається, а власник будівлі не дає дозвіл на огляд та реставрацію.

Фото: Фб/Має значення