Про це розповів в етері КИЇВ24 голова правління Всеукраїнської ГО “Українська таксомоторна асоціація” Андрій Антонюк.

Ринок таксі у Києві повністю контролюють кілька онлайн-компаній, які підключають до перевезень усіх. Як до війни було 99% таксі незаконним, так воно і залишилося. Громадян вже привчили, що всім керують ці онлайн-компанії. У них повністю вільний ринок. У вашому районі 2 машини, 10 замовлень, значить тариф має бути вищий в 5-10 разів на цю хвилину.

Андрій Антонюк пояснює, що на здорожчання таксі впливають багато чинників. Зокрема — війна. Від цього вже йде курс гривні та здорожчання цін на паливо.

Заробітки таксистів за час війни зменшилися. За часи війни зросла затратна частина. Вартість обслуговування авто зросла, бо запчастини імпортні, а курс гривні впав. Паливо зросло на 20-30%. Затратна частина виросла, а послуга зросла не суттєво. Заробітки таксистів впали. Саме тому водіїв не вистачає. Також війна та мобілізація.

Він пояснює, що затратна частина виросла, а послуга зросла не суттєво. До того ж зарплата у таксистів впала. Водієм працювати не вигідно.

Заробітки впали, все менше йдуть сюди професіоналів. Водієм працювати не вигідно. Вигідно працювати цим онлайн-компаніям. У них комісія сягає 25%. Вони не вкладаються у бензин та обслуговування. Тому їх заробітки зросли, а водіїв впали.

Здорожчання таксі в Києві

Таксі у Києві подорожчало на 15-30%. Тариф підскочив через дефіцит водіїв, обумовлений мобілізаційними заходами, а також — через зростання попиту. Про це пише LIGA.net із посиланням на онлайн-платформу порівняння цін на таксі.

Зокрема з березня у їхніх партнерських службах на 20% впав показник вивозу. Тобто, замовлення були, а водіїв бракувало. Подекуди кермувальники не приїжджали навіть після того, як пасажир підвищував вартість за поїздку.

Водночас оплата роботи водіїв — зросла. Якщо торік, у середньому, ставка була 350 гривень за годину. То з травня цього року драйвери отримують пів тисячі гривень за годину.

Варто відзначити, що якщо порівнювати декілька сервісів, то можна помітити різницю. Наприклад в іншому сервісі, що організовує перевезення, не спостерігають зменшення кількості автоперевізників. Навпаки — цьогоріч у них побільшало партнерів на 6%. Проте на 10 секунд зріс середній час очікування машини користувачами застосунку. Причина — зависокий попит.