Про це розповів в етері КИЇВ24 керівник цифрової трансформації Києва, заступник голови КМДА Петро Оленич.
За його словами, метою опитування є намагання зрозуміти, яким є реальний стан справ.
Можна скільки завгодно казати, що все добре, підключено та працює, але потрібно зрозуміти вдоволеність користувачів та роботу сервісу на місцях. Ми напряму працюємо з мобільними операторами, у нас є робоча група, в якій ми вирішуємо завдання.
У КМДА зазначають, що розуміють потребу зменшувати навантаження на мобільний зв’язок під час блекаутів. Треба забезпечити стійкий зв’язок, щоб люди дома могли переходити на домашній інтернет та зменшити навантаження на мобільні мережі.
Нагадаємо, щоб стабілізувати ситуацію з мобільним зв’язком, Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій видав розпорядження, яке мають виконувати представники операторів. Мобільні оператори мають забезпечити 25% мереж генераторами, щоб вони працювали 72+ години без світла.
Таке рішення спричинене тим, що через тривалі відключення світла рівень мобільного та інтернет-звʼязку в Україні стає дедалі гіршим.
Раніше для урегулювання питання у Держспецзвʼязку зобовʼязали операторів до 1 жовтня 2024 року встановити не менше 60% базових станцій операторів, які повинні бути забезпечені автономним резервним живленням, щоб відповідати новій нормі. До 1 листопада – 70%, до 1 грудня – 80%, а до кінця січня 2025 року – не менше 100%.