До занять долучилися заступники голів РДА та керівники підрозділів, що опікуються питаннями оборони і цивільного захисту.

У зв’язку із повномасштабною військовою агресією РФ проти України в Києві розпочали регулярні заняття з цивільними мешканцями для якісної масової підготовки до захисту і територіальної оборони столиці. Сьогодні перші практичні заняття пройшли із керівним складом районних у місті Києві державних адміністрацій (РДА), повідомляє Департамент муніципальної безпеки КМДА.

«Сьогодні у багатьох мешканців та гостей столиці може скластися враження, що Київ живе мирним життям. Але загрози лишаються, і одне з головних завдань міської влади – забезпечити навченість, організувати взаємодію працівників державних адміністрацій усіх рівнів у протидії російській агресії. Для цього ми і проводимо спільні навчання підрозділів РДА, які відповідають за оборону та цивільний захист столиці. Залучаємо до цих занять і працівників освіти, яким належить організувати з вересня навчальний процес в умовах військового стану», – зауважив директор Департаменту Роман Ткачук.

До занять долучилися заступники голів РДА та керівники підрозділів, що опікуються питаннями оборони і цивільного захисту. Зокрема, це начальники відділів цивільного захисту, начальники секторів (головні спеціалісти) з питань мобілізаційної роботи, посадовці, які відповідальні за організацію територіальної оборони, начальники секторів (головні спеціалісти) з питань запобігання та виявлення корупції та взаємодії із правоохоронними органами, начальники управлінь освіти.

«Сьогоднішніми навчаннями ми розпочинаємо регулярні заняття з цивільним населенням столиці для масової підготовки до національного супротиву. Першочергово такі заняття проведуть з посадовими особами всіх рівнів, зокрема з директорами шкіл і керівниками дошкільних закладів освіти. А в подальшому до такої підготовки будемо залучати всіх охочих. Згодом такі заняття організуємо в кожному районі столиці. Кожен мешканець Києва має чітко знати свої дії в умовах війни», – наголосив заступник директора Департаменту муніципальної безпеки КМВА Михайло Щербіна.

План занять включає практичні дії і відпрацювання навичок на навчальних місцях:

  1. – вогнева підготовка: тактико-технічні характеристики основних зразків озброєння, їх вражаючі фактори та порядок дій під час обстрілів противника;
  2. – тактична медицина: порядок надання першої медичної допомоги в зоні вогневого контакту та евакуації пораненого;
  3. – інженерна підготовка, порядок поводження з вибухонебезпечними предметами;
  4. – забезпечення цивільного захисту населення, дії в умовах радіаційного та хімічного забруднення;
  5. – вогнева підготовка: практичне виконання вправ стрільб з АК-74.

В КМДА нагадують, що у Києві діє об’єднаний навчальний центр із підготовки підрозділів Територіальної оборони та муніципальної безпеки столиці для відпрацювання спільних дій із протидії викликам збройної агресії РФ.

Нині КМДА планує розширити програму підготовки населення до національного супротиву і розробити тренування для всіх категорій цивільного населення, зокрема жінок, студентів та старшокласників.

Фото: Фейсбук