Про це інформує Міністерство закордонних справ України.

Як зазначила заступниця міністра цифрової трансформації України Валерія Іонан, сьогодні Україна стикається не лише з фізичними руйнуваннями через війну, а й із постійними кібератаками на критичну інфраструктуру. Саме тому створення централізованого механізму координації міжнародної допомоги має вирішальне значення.

Талліннський механізм був започаткований у 2023 році у відповідь на зростання кіберзагроз та агресію Росії. Він об’єднує 11 країн, серед яких Велика Британія, Естонія, США, Франція та Німеччина, а також має підтримку ЄС та НАТО. Проєктний офіс у Києві сприятиме ефективному розподілу ресурсів між реципієнтами допомоги—українськими державними установами та підприємствами критичної інфраструктури.

TMPO також підтримуватиме Каталог — онлайн-платформу для координації кібербезпекових проєктів, а приватний бізнес зможе долучатися до реалізації конкретних ініціатив, зокрема до боротьби з кіберзагрозами та навчання українських фахівців.

За словами голови Держспецзв’язку України Олександра Потія, кожен проєкт, реалізований у межах Проєктного офісу, наближає Україну до цифрової стійкості та посилює її здатність протистояти кібератакам. Очікується, що TMPO стане важливим центром міжнародної взаємодії у сфері кібербезпеки.

Нагадаємо, уряд Чехії заявив, що за кібератакою на МЗС країни, яка тривала з 2022 року, стоїть Китай.