Про це повідомляє прес-служба ПЦУ та представник УПЦ МП – митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент (Вечеря) у коментарі для «Суспільного».

9 липня відбулося засідання, в якому взяли участь Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній та Священний Синод УПЦ. Під час  Синоду обговорили відзначення 1032-ї річниці Хрещення Руси-України.

Ураховуючи карантинні заходи, ухвалили хресну ходу цьогоріч не проводити: «…особливості цьогорічного святкування 1032-ї річниці Хрещення Руси-України не дозволяють  організувати традиційне паломництво вірних до Києва, а тому мають бути проведені на єпархіальному та парафіяльному рівнях з дотриманням відповідних приписів», зазначається у підсумках Синоду.

ПЦУ повідомляє про такий порядок святкування: «27 липня ввечері – Всенічне бдіння у кафедральному Михайлівському Золотоверхому соборі, а 28 липня вранці – Божественна літургія у кафедральному Михайлівському Золотоверхому соборі, після обіду – молебень біля пам’ятника рівноапостольному кн. Володимиру (без проведення хресного ходу)».

Як повідомив «Суспільному» митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент (Вечеря), УПЦ МП, яка зазвичай ініціювала проведення ходи, цьогоріч відмовилася від цього заходу.

«Хресної ходи не буде. Буде молебень 27 липня. А 28 липня у Києво-Печерскій лаврі — святкова літургія. Такі ж урочисті молебні і літургії будуть у кожній єпархії УПЦ на всіх теренах України», — повідомив митрополит.

Нагадаємо, щороку хресна хода збирає понад 35 тисяч вірян у центрі Києва. Тому задля запобігання поширенню коронавірусної інфекції ПЦУ та УПЦ домовилися про скасування ходи у столиці.