Про це повідомляється на Facebook-сторінці управління туризму та промоцій КМДА.

Саме зараз відбувається урочисте відкриття 3-D моделі історико-архітектурної пам’ятки Собору Святої Софії, яка є одною з найбільш відвідуваних туристичних локацій, місць проведення подій державного та міського рівнів та включена до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО!», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що міні-макет на п’єдесталі з білого мармуру, оснащений рельєфними тактильними табличками шрифтом Брайля для людей з вадами зору.

Даний соціальний проєкт покликаний полегшити і розширити доступ осіб із вадами зору до туристичних локацій Києва.

Друзі! Саме зараз відбувається урочисте відкриття 3-D моделі історико-архітектурної пам’ятки Собору Святої Софії, яка…

Опубліковано Управління туризму та промоцій Київської міської державної адміністрації Пʼятниця, 25 вересня 2020 р.

Тривимірна пізнавальна рельєфна модель дозволить людям з вадами зору «побачити руками», а людям із хорошим зором осягнути, як виглядає відома архітектурна пам’ятка із висоти пташиного польоту.

Як повідомляється на Facebook-сторінці КМДА, 3D-конструкцію відкрили біля Національного заповідника «Софія Київська».

Біля Національного заповідника «Софія Київська» відкрили 3D-конструкцію історико-архітектурної пам’ятки Софійського…

Опубліковано Київська міська державна адміністрація – КМДА Пʼятниця, 25 вересня 2020 р.

«На жаль, наше суспільство досі не завжди помічає людей з вадами зору та їхні проблеми. Відкриття цієї скульптури – це частина поступового переходу до безбар’єрного середовища в нашому місті. І дуже приємно, що така фігура з’явилася саме напередодні Всесвітнього Дня туризму та Дня туризму в Україні. Проєкт встановлювався за меценатські кошти», – зазначила заступниця мера Марина Хонда.

Вона також додала, що в планах встановити подібні фігури біля визначних місць столиці, що зробить культурні пам’ятками доступнішими.

Генеральний директор національного заповідника «Софія Київська» Неля Куковальська також зауважила, що саме міська влада та представники бізнесу допомагають вижити закладам культури, таким, як Софійський собор.

«Благодійні проекти здійснюються коштом як українських, так і закордонних меценатів. Наприклад, одна з кіпрських компаній допомогла нам відреставрувати мозаїки собору. Фармацевтичні компанії і благодійники придбали для нас інноваційну систему для природного відновлення належного рівня вологості фундаменту та стін пам’ятки ХІ століття. За сприяння мера Києва Віталія Кличка Софійський Собор та Дзвіниця отримали нову сучасну підсвітку, що у вечірній час надзвичайно заворожує киян та гостей столиці», – розповіла Неля Куковальська.

Напередодні Всесвітнього дня туризму та Дня туризму України, ми маємо для міста дві приємні новини! Перша – біля…

Опубліковано Мариною Хондою Пʼятниця, 25 вересня 2020 р.

Встановлення конструкції відбулося за позабюджетні кошти. Меценатом проєкту виступило підприємство «Arricano commercial real estate», а виконавцем ФОП «Маркуш Василь Васильович».

3D-макет собору – це соціальний проєкт покликаний полегшити і розширити доступ осіб із вадами зору до туристичних локацій Києва. Тривимірна пізнавальна рельєфна модель пам’ятки дозволить «побачити» її руками, а людям із хорошим зором осягнути, як вона виглядає з висоти пташиного польоту.

Фото: Facebook