Про це повідомляється на сайті «Видавництва Старого Лева».

У п’ятницю, 18 вересня, о 19:00, у Києві відбудеться презентація двотомника Олега Сенцова, написаного в ув’язненні, до якого увійшли щоденник «Хроніка одного голодування» та збірка малої прози «4 з половиною кроки». Розмова про життя до, під час та після ув’язнення, про літературу за ґратами, непрості рішення та відчайдушні кроки», – йдеться у повідомленні.

Презентація відбудеться на літній сцені «Мушля», що у Маріїнському парку. Вхід вільний.

Зазначається, що двотомник «Хроніка одного голодування» та «4 з половиною кроки» вийшов друком у «Видавництві Старого Лева» та є двомовним: під однією обкладинкою читачі можуть познайомитись як із перекладом текстів українською, так і з оригіналом російською мовою.

На сторінках книги – неприхована правда про все, що відбувалось з Олегом у стінах російської в’язниці у період голодування і не лише: тюремні будні та життєві перипетії ув’язнених, щоденні  зміни стану здоров’я, поведінка персоналу в’язниці, медичні процедури, які проводились лікарями для підтримки фізичного стану, слова підтримки, які надходили з різних куточків світу та власні рефлексії щодо прийнятого рішення та ситуації, яка змінювалась кожного дня.

Перший том — «Хроніка одного голодування» — це тюремний щоденник, який кремлівський в’язень Олег Сенцов почав вести у травні 2018 року, на третій день після того, як оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити українських політв’язнів.

У другому томі, який отримав назву «4 з половиною кроки», міститься збірка малої прози Олега Сенцова, написана в російській тюрмі. Автор розповідає про життя в’язнів та про обставини, що привели їх у неволю, максимально об’єктивно й відсторонено.

Олег Сенцов – український кінорежисер, сценарист, письменник. Лауреат Премії імені Андрія Сахарова за свободу думки, Премії Американського ПЕН імені Барбари Ґолдсміт «Свобода писати», Національної премії України імені Тараса Шевченка. Був незаконно ув’язнений Росією з травня 2014 року і засуджений російським судом до 20 років позбавлення волі. Звільнений у вересні 2019 року в рамках обміну в’язнями між Україною та Російською Федерацією.

Фото: starylev.com.ua