Кінокартина входить до списку 100 найкращих фільмів в історії українського кіно.

21 березня о 17:30 у Будинку кіно (Київ, вул. Саксаганського, 6) відбудеться творча зустріч із відомим актором, режисером, громадським діячем Ахтемом Сеітаблаєвим. Він створив картини, які стали відправними точками для українського кіно. «Хайтарма», «Кіборги. Герої не вмирають», «Чужа молитва», «Захар Беркут» та інші – це потужні роботи з активною громадянською позицією та художнім втіленням. А головне, що завжди йде поруч із Ахтемом Сеітаблаєвим – це правда та щирість.

Після зустрічі на гостей заходу чекає перегляд фільму «Додому» (Україна, 2019), в якому Ахтем зіграв головну роль. Після перегляду – обговорення.

Ведуча вечора – відома журналістка Тетяна Гончарова

Режисер фільму – Наріман Алієв

Автори сценарію — Наріман Алієв, Маріся Нікітюк

Оператор – Антон Фурса

Художник-постановник – Владлен Одуденко

Тривалість: 96 хв

У ролях: Ахтем Сеітаблаєв, Ремзі Білялов, Віктор Жданов, Дар’я Баріхашвілі, Анатолій Маремпольський, Вероніка Лук’яненко, Акмаль Гурезов, Лариса Яценко

За сюжетом, у кримського татарина Мустафі помирає його первісток Назім. Батько приїжджає до Києва, куди його двоє синів поїхали після анексії Криму, аби повернути молодшого сина Аліма додому, а старшого поховати на батьківщині у Криму згідно з мусульманськими традиціями.

Світова прем’єра стрічки відбулася 22 травня 2019 року на 72-му МКФ у конкурсній програмі «Особливий погляд». Цього ж року Український оскарівський комітет вибрав драму в якості національного претендента від України на премію «Оскар» за найкращий фільм іноземною мовою.

Картина займає 59-60-ту позицію у списку 100 найкращих фільмів в історії українського кіно. Вона має дві головні премії: Кіноколо кращому режисеру та кращому акторові (Ахтем Сеітаблаєв); Гран-прі за найкращий фільм МКФ у Бухаресті; головний приз Одеського МКФ.

Організатор події – осередок «Кіноспільнота»

Інформаційна підтримка – Телеканал «Київ»