Так, на порядок денний були винесені питання інтеграції України до Євросоюзу та процесу реформ, військова та безпекова підтримка, формула миру, санкційний тиск на Росію. Як передає«Суспільне», у рамках зустрічі голова європейської дипломатії Жозеп Боррель розповів про нову фінансову підтримку для України та гарантії безпеки.

Боррель виступив із пропозицією нової програми фінансування на 5 мільярдів євро через Європейський фонд миру для допомоги України. Рішення щодо цієї програми може бути узгоджено до кінця цього року. Також він розповів про програму навчання українських військових та тренування пілотів.

«Зараз мета провчити 40 тисяч українських солдатів впродовж кількох місяців. Сюди входить спеціалізоване навчання для пілотів літаків-винищувачів», – акцентував він.

Водночас, за словами високого представника ЄС, Україна та Європа зміцнюють співпрацю у сфері оборонного сектору. Продовжується співпраця у сфері кібербезпеки, захисту від гібридних загроз, зокрема дезінформації.

Підтримку за напрямком розмінування українських територій Борель назвав ключовою передумовою для економічного відновлення і відбудови нашої держави.\

Крім того, Жозеп Боррель заявив, що вступ України до Евросоюзу є найсильнішим безпековим зобов’язанням з боку ЄС.

Він підкреслив, що Україна має статус кандидата і просувається шляхом до членства. За його словами, до кінця року Рада Європейського Союзу отримає звіт Єврокомісії щодо пропонованого пакету розширення Союзу і разом із комісаром він представить цей звіт на розбір.

Також Боррель розвіяв чутки нібито про ймовірність часткового членства України в Євросоюзі, про що раніше писали західні ЗМІ. Він уточнив, що в Євросоюзі навіть не існує поняття «часткового або 25-відсоткового» членства.

«Я не розумію, звідки це береться… Членство – це членство і крапка», – додав голова дипломатії ЄС.

Фото: Getty Images