Про це повідомив Київський міський центр контролю та профілактики хвороб при Міністерстві охорони здоров’я України.

Цей тип вірусу, за запевненням фахівців, не є для українців новим і вже добре відомий у світі. Уперше його виявили й описали 2001 року в Нідерландах.

У теперішньому та минулому епідемічних сезонах не зафіксовано жодного летального результату через інфекцію, спричинену метапневмовірусом. При цьому статистика показує, що показники захворюваності істотно нижчі порівняно з минулими роками спостереження.

Лікарі кажуть, що метапневмовірус не спричинить пандемію, його симптоми схожі на грип або ГРВІ: підвищення температури, кашель, нежить, слабкість, болі в м’язах і суглобах.

“Важкий перебіг можливий у дітей, літніх людей і в кого ослаблений імунітет”, — пояснює лікар-вірусолог, професор Алла Мироненко.

Дієвими заходами профілактики будуть регулярне миття рук із милом, уникнення контактів із хворими людьми, дотримання етикету кашлю та провітрювання приміщень.

Зазначимо, що Всесвітня організація охорони здоров’я робила аналогічні заяви. Метапневмовірус людини поки що не становить серйозної загрози.