Повернення до роботи посольств – це дуже важливий крок.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні.

За його словами, попри повномасштабне російське вторгнення, у Києві вже відновили роботу 50 посольств іноземних держав.

«Це дуже важливо і не тільки практично для роботи дипломатів, але й на символічному рівні. Кожне нове посольство, яке повертається в нашу столицю, є свідченням віри у нашу перемогу, у те, що Україна зможе захистити свою державність у цій війні, розв’язаній на нашій землі Російською Федерацією», – сказав глава держави.

Він також розповів, що в Україні започаткували нову традицію: відтепер церемонія вручення вірчих грамот новими послами іноземних держав відбуватиметься на території Софійського собору. Першими послами у межах цієї традиції стали посли Молдови, Індії та США.

«Чому у Софії? Бо це і сакральний, і історичний, і державницький центр нашого народу. Приймаючи саме там вірчі грамоти у послів, ми демонструємо, хто такі українці, які ми і що за нами стоїть. Цим ми висловлюємо найвищу повагу представникам інших народів, відкриваємось їм і одночасно показуємо, що очікуємо від них такої ж поваги, щирості до українського народу, до наших інтересів і української історії», – зазначив Зеленський.

Фото: Телеграм