Про це мовилось на брифінгу в пресцентрі «Київінформ».

З 24 березня в Києві починають відключення житлових будинків від опалення.

«Зважаючи на стабільно теплу погоду за прогнозами, відсутність морозів і високу вартість енергоресурсів, зокрема природного газу, було ухвалене відповідне рішення», – пояснив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв.

За словами посадовця, вже третій опалювальний сезон пройшов в умовах воєнного стану. Попри ризики та складність періоду, комунальні служби міста не допустили збоїв у роботі, а всі аварійні ситуації усувались оперативно. Теплопостачальні підприємства, зокрема «Київтеплоенерго», мали в розпорядженні необхідні обсяги природного газу, закупили витратні матеріали для ремонту та обслуговування тепломереж, сформували запас палива для спецаварійних авто тощо.

«У місті в цілодобовому режимі працювали 38 аварійних бригад комунального підприємства «Київтеплоенерго». Одним із таких складних випадків для робітників була аварія на вул. Симона Петлюри, де стався обвал фасаду будівлі. Усе достатньо швидко локалізували, і зараз проводять проєктні роботи для укріплення», – пояснив Петро Пантелеєв.

Заступник голови КМДА підкреслив, що одразу після завершення цього опалювального сезону місто починає готуватись до наступного. Зокрема, фахівці здійснюють регламентні роботи, реконструкцію та ремонт обладнання й мереж, накопичуючи запаси палива, витратних матеріалів тощо.

Середня вартість тепла у Києві в опалювальному сезоні 2024-2025 роках становила 27 грн/кв. м (не враховуючи березень).

З понеділка почали відключати від теплопостачання житлові будинки. Будівлі закладів соціальної сфери – медзаклади, дитсадки, школи й інші – відключатимуть за індивідуальними заявками їх керівників.

За даними Костянтина Лопатіна, директора структурного підрозділу “Енергозбут” Київтеплоенерго, різниця між економічно обґрунтованою вартістю і реальним тарифом становить близько 45-50%.

Борг киян за опалення й гарячу воду на початок березня сягнув 8 млрд грн. Це на 6,5% більше, ніж на початок сезону.

Опалювальний сезон 2024-2025 років у Києві почався на два тижні раніше, ніж попередній – 30 жовтня. У серпні 2024 року Кабінет Vіністрів вирішив до кінця опалювального сезону зберегти для виробників тепла пільгову ціну на газ 7,4 грн за кубометр.