Про це інформує Центральна бібліотека Солом’янки імені Григорія Сковороди.

Бібліотека долучилась до громадського проєкту “Стріткод: історія на кожному кроці”. Минулої осені завдяки проєкту було встановлено дошку Івану Світличному на будинку на вулиці Уманській, 35, де тривалий час жив поет. Пам’ятний знак майже не був відомий широкому загалу. Остання адреса поета — будинок на Преображенській, 16, розташований неподалік бібліотеки.
Саме в ньому минули останні роки життя поета, тут він пішов із життя 25 жовтня 1992 року.
У бібліотеці зазначають, що письменник-краєзнавець Олександр Михайлик, досліджуючи історію району, дізнався про цю адресу, почав її популяризувати на пішохідних екскурсіях та лекціях, а нещодавно подав пропозицію проєкту “Стріткод” позначити дошкою цей будинок.
У бібліотеці також нагадали, що одна з дитячих бібліотек-філій має ім’я Івана Світличного (на проспекті Повітряних Сил, 12).

Довідково. Іван Світличний (1929–1992 рр.) — український поет, літературний критик, мовознавець, перекладач, правозахисник, один із найвідоміших діячів українського руху опору другої половини XX століття.

Світличний був активним учасником шістдесятницького руху, виступав за розвиток української культури та мови, поширював самвидав. Його діяльність неодноразово привертала увагу радянських органів безпеки. У 1972 році його заарештували за «антирадянську діяльність» і засудили до 7 років таборів суворого режиму та 5 років заслання.

Після звільнення у 1983 році через важке здоров’я (наслідки переслідувань) він не зміг повернутися до активної громадської діяльності. Автор численних літературознавчих праць, статей, перекладів і віршів.

Світличний був символом інтелектуального спротиву радянському режиму і залишив вагомий вклад в українській культурі та правозахисному русі.