Депутати Київської міської ради затвердили сьогодні міську цільову програму «Соціальне партнерство» на 2022-2024 роки. Вона дає можливість забезпечення партнерської взаємодії державного та громадського секторів у розвитку соціальної сфери столиці, повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

Загалом на фінансування програми на наступні три роки передбачено 103 305,6 тис. грн із міського бюджету Києва.

«Програма «Соціальне партнерство» є важливим механізмом розвитку партнерства між громадськими об’єднаннями, діяльність яких має соціальну спрямованість, та міською владою шляхом об’єднання зусиль задля реалізації проєктів, направлених на підвищення рівня соціального захисту населення. Також ця програма передбачає забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у всіх сферах життя суспільства не тільки за ознакою статі, а й за іншими ознаками – вік, інвалідність, соціально-економічний статус, расова приналежність тощо», – зазначила Хонда.

Хонда зазначила, що завдяки програмі Київ зможе реалізувати 372 проекти соціального спрямування, розроблені громадськими об’єднаннями осіб із інвалідністю та ветеранів війни, які пройшли конкурсний відбір. На ці цілі заплановано понад 62 мільйони гривень на весь період дії програми.

З її слів, на реалізацію 97 проектів соціального спрямування, які передбачають забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків та надання соціальних послуг окремим верствам населення, заплановано всього близько 21 мільйона гривень.

Також програмою передбачено фінансування 21 щорічного заходу до святкових, пам’ятних та історичних дат, пов’язаних із вшануванням та увічненням пам’яті ветеранів війни, жертв нацистських переслідувань, захистом незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, вшанування пам’яті загиблих захисників України – на загальну суму близько 20 млн грн.

Також Хонда повідомила, що Київрада затвердила нову програму «Турбота. Назустріч киянам» на 2022-2024 роки. Вона передбачає фінансування у 11 345,4 млн грн, а пріоритетними завданнями «лишаються соціальна підтримка киян, додаткові соціальні гарантії захисникам України – учасникам АТО та членам сімей загиблих, забезпечення протезами, засобами реабілітації і гігієни дітей та дорослих із інвалідністю, оздоровлення киян різних пільгових категорій, компенсація проїзду та надання цілої низки інших пільг».

«Під час розробки програми Департамент соціальної політики активно співпрацював із іншими департаментами та соціальними службами Києва, щоб врахувати запити та потреби соціально незахищених верств населення столиці, також було проведено громадське обговорення проекту програми «Турбота». Нова програма дасть можливість всім малозахищеним категоріям киян одержати необхідну підтримку від міста у вирішенні матеріально-технічних, соціально-побутових питань, отримати соціальні послуги і засоби реабілітації та багато іншого», – зазначила Хонда.

Чиновниця зазначила, що на виконання програми на 2022 рік передбачено 3686 млн грн, із них 1696,1 млн грн – на компенсацію проїзду для 990 тисяч киян пільгових категорій. На 2023 рік на заходи програми «Турбота. Назустріч киянам» заплановано використати 3787 млн грн (із них 1785,984 млн грн – на компенсацію пільгового проїзду), на 2024 рік – 3873 млн грн (1880,640 млн грн – компенсація пільгового проїзду). Загалом для компенсації пільгового проїзду на весь період дії програми заплановано 5362,7 млн грн.

Хонда додала, що загалом фінансування програми на 2022-2024 роки порівняно з попереднім періодом збільшено майже на 2 млн грн та більше як удвічі порівняно з 2016-2018 роками: у 2019-2021 рр. – 9490,6 млн грн; у 2016-2018 – 4583,4 млн грн. Завдяки цьому Київ начебто значно розширить спектр соціальних послуг, зокрема, для дітей із інвалідністю, осіб із інвалідністю, паліативних хворих тощо.

Також програму начебто доповнено новими заходами:

  • додаткове грошове забезпечення за утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя;
  • створення мережі центрів із надання соціальних і реабілітаційних послуг для осіб із інвалідністю та спеціалізованого закладу психоневрологічного профілю для осіб із інвалідністю;
  • створення мережі центрів з надання соціальних і реабілітаційних послуг, спрямованих на розвиток дітей та осіб з інвалідністю з тяжкими фізичними та психологічними вадами, навчання їх основним соціальним та побутовим навичкам, розвиток здібностей та створення передумов для інтеграції в суспільство.

Також сьогодні на Київраді затвердили нову міську цільову програму «Громадське здоров’я» та внесли зміни у програму «Здоров’я киян».

Фото: Київрада