У Шевченківському районі Києва відкрили новозбудоване протирадіаційне укриття в одному з ліцеїв, повідомив мер столиці Віталій Кличко.
Ліцей повертається до очного навчання
За словами Кличка, від початку повномасштабного вторгнення навчальний заклад працював дистанційно через відсутність споруди подвійного призначення.
«Завдяки укриттю ліцей повертається до очного навчання і планує збільшити кількість учнів», – зазначив мер.
Площа укриття становить 1 300 кв. м, воно розраховане на 600 людей. Приміщення обладнали електро- та водопостачанням, вентиляцією, каналізацією та захисно-герметичними дверима.
Що є в укритті
В укритті облаштували навчальні місця з партами, дошками та двома touch-панелями, медичний кабінет, кімнату для прийому їжі, а також зони відпочинку з пуфами, диванами та карематами. За допомогою ролетів простір можна розділяти на окремі кімнати для занять.
Також передбачено автономне електроживлення на 72 години, запаси питної та технічної води й доступ до Wi-Fi.
Плани міста
За словами Кличка, за останні два роки у столиці побудували дев’ять нових укриттів для закладів освіти. Цього року місто планує завершити будівництво ще кількох об’єктів, а також відремонтувати найпростіші укриття у 109 навчальних закладах.
«Ворог постійно обстрілює Київ. Зокрема, й навчальні заклади. Тому для столиці актуальною залишається безпека наших дітей під час навчального процесу», – наголосив Віталій Кличко.
Тим часом у Києві запустили онлайн-послугу для переведення дітей між комунальними школами: відвідувати заклад зі стосом документів більше не потрібно.































