Про це розповів гендиректор КО “Київзеленбуд” Олексій Король в інтерв’ю 44.ua.

За його словами, загазованість повітря на на Хрещатику спровокувала загибель каштанів. Від забрудненості повітря страждають також липи і інші дерева вздовж вулиць. Проте саме дерева і виконують функцію по поглинанню небезпечних речовин у повітрі.

Тому їх треба саджати, щоб поліпшити мікроклімат міста чи мікрорайону. У Києві основне джерело забруднення – автотранспорт, більше 84%. Це комплексна проблема, адже треба міняти транспортні потоки, розвантажувати дороги від великогабаритних автомобілів, розвивати електротранспорт“, – сказав він.

Олексій Король додав, що нові дерева на Хрещатику будуть висаджувати після капітального ремонту. Які саме – точно не відомо, оскільки замовником капітального ремонту вулиці Хрещатик є “Київавтодор”.

Фахівці “Київзеленбуду” надали замовнику вичерпні пояснення, що потрібно врахувати при влаштуванні частини вулиці, де ростуть дерева, а також умови, які потрібно створити для їх комфортного зростання. Ми працюємо над тим, щоб на Хрещатику були каштани. Звичайно, простіше посадити ті види, які краще б прижилися. Але є символи міста. Тому треба боротися до останнього. Однак, знайти 260 крупномірних сформованих каштанів, гідних центральної вулиці столиці – нелегко“, – додав він.

Про капітальний ремонт Хрещатика ми повідомляли у грудні. За планом, ремонтні роботи повинні розпочатися у цьому році. Реконструкція стартує від Європейської площі – на місці стику бруківки з асфальтом, і продовжиться аж до Бессарабської площі – до точки перетину з бульваром Тараса Шевченка. Це 1 кілометр 165 метрів.

Пізніше у КМДА зазначили, що через пандемію коронавірусу дата старту реконструкції Хрещатика може бути перенесена. Наразі розробляється проектна документація капітального ремонту вулиці.

Фото: pixabay