Про це повідомляє відділ комунікації поліції Києва
Обставини смерті пацієнта
Інцидент стався після того, як 43-річний чоловік звернувся до одного з медичних закладів Києва зі скаргами на травму грудної клітки. Після огляду та проведення частини обстежень лікар-хірург діагностував перелом ребра та рану ліктьового суглоба.
Фахівець не виявив показань для госпіталізації, призначив знеболювальну й протизапальну терапію та рекомендував подальше лікування за місцем проживання. Через два дні чоловік помер.
За висновком судово-медичної експертизи, причиною смерті стала закрита травма грудної клітки з переломами ребер, ушкодженням плеври та легені, що призвело до розвитку тяжких ускладнень та інтоксикації організму.
Під час слідства встановлено, що на момент звернення пацієнт потребував проведення додаткових обстежень, проте необхідний обсяг допомоги наданий не був.
“Згідно з висновками експертів, своєчасне виявлення ушкоджень та належне лікування могли запобігти летальному результату”, – зазначили у поліції.
Яка відповідальність чекає лікаря
Слідчі Деснянського управління поліції за процесуального керівництва Деснянської окружної прокуратури повідомили лікарю-хірургу про підозру за ч. 1 ст. 140 Кримінального кодексу України — неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки для хворого.
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до двох років із позбавленням права обіймати певні посади строком до п’яти років.
Смерть військового у лікарні швидкої допомоги у Києві
Раніше стало відомо про смерть ораненого — бійця 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади Сергія К. у лікарні швидкої допомоги. Його матір звинуватила медиків у «недбалості», вказуючи на тривалі скарги сина на погіршення стану та відсутність належного знеболення.
Через ці події ветерани та військові оголосили владі Києва ультиматум, вимагаючи розслідування причин смерті захисника. У КМДА тоді відповіли, що за цим фактом тривають офіційне розслідування та судово-медична експертиза, і закликали «не спекулювати на трагедії».
Окрім ситуацій із пацієнтами, заклад критикували за низку системних проблем:
- скарги на побори (вимоги до пацієнтів самостійно купувати медикаменти, бинти та рукавички, які мали б надаватися безоплатно);
- нестача персоналу та брак медичного обладнання;
- відсутність звітності перед волонтерами щодо розподілу переданої ними допомоги.
Віктор Дорош, який обіймав посаду директора, раніше заперечував наявність порушень та обіцяв надати звіт щодо використання волонтерської допомоги.
На тлі перевірок та виявлених проблем, 19 червня було оголошено про призначення нового виконувача обов’язків директора Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги. Ним став професор Микола Анкін.





























