У львівській лікарні, де на ймовірному отриманні хабаря спіймали лікарку, звільнили її керівницю.

КИЇВ24
Корупціонери/хабарники. Фото: Getty images.

Про це інформує Львівська міська рада на своєму сайті.

Повідомляється, що 23 жовтня 2024 року правоохоронці затримали лікарку 1-ї міської лікарні ім. Князя Лева, що на вул. Ужгородській, 1.

Лікарку-алергологиню підозрюють в отриманні неправомірної вигоди за сприяння у встановленні інвалідності.

Зазначається, що керівницю лікарні Марту Соколовську, в колективі якої стався інцидент, звільнили з посади.

Так буде зі всіма головними лікарями, в колективі яких виявлятимуть корупцію, — йдеться у повідомленні.

Також відомо, що генеральному директору Львівського ТМО-2 Андрію Миськіву, до якого належить вищезгадана лікарня, оголосили догану.

Львівська міська рада максимально сприятиме у розслідуванні справи, адже займає безкомпромісну позицію у боротьбі з корупцією і першою повідомляє про прикрі інциденти, якщо такі стаються у структурі. Водночас для мерії важливо, аби винні були покарані.

Скандали із МСЕК в Україні

3 та 4 жовтня 2024 року правоохоронці провели низку обшуків у службових кабінетах і за місцем проживання очільниці Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи та її близьких родичів. У посадовиці було виявлено 137 мільйонів гривень, низку підроблених медичних документів, списки ухилянтів із прізвищами та фіктивними діагнозами. Жінка намагалась позбутися частини грошей, викинувши дві сумки з пів мільйоном доларів через вікно.

Зокрема родина посадовиці медико-соціальної експертизи володіє 30 об’єктами нерухомості в Хмельницькому, Львові та Києві, 9 елітними автівками, корпоративними правами на 48 млн грн, нерухомим майном в Австрії, Іспанії та Туреччині тощо.

16 жовтня 2024 стало відомо про те, що Крупа, ймовірно, оформила інвалідність для 50 місцевих прокурорів на чолі з обласним прокурором. Через це генеральний прокурор України Андрій Костін підписав наказ про проведення службового розслідування. 17 жовтня 2024 керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник подав заяву на звільнення. 22 жовтня у відставку пішов генпрокурор Андрій Костін.

Станом на 22 жовтня 2024 підозри вже отримали 64 посадовці медико-соціальних експертних комісій. Також в Україні скасували понад 4 тисячі висновків про інвалідність. Серед іншого, СБУ викрила і припинила діяльність 8 організованих злочинних угруповань, до яких входили представники МСЕК у Харківській, Миколаївській, Закарпатській та Рівненській областях.

Вже до 31 грудня 2024 в Україні припинять свою роботу усі медико-соціальні експертні комісії. Відповідне рішення своїм указом ухвалив президент України Володимир Зеленський 22 жовтня 2024 року.

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

Погода
Більше новин