Categories: Без рубрики

У липні та серпні в Україні можливі відключення світла до 5 годин – в «Укренерго» назвали умови

Спека може збільшити споживання електроенергії на 25%, однак головним ризиком для енергосистеми залишаються російські обстріли. Саме через технологічне порушення після атаки 25 червня частина районів Києва вже залишилася без світла.

Якщо тривала спека збігатиметься з новими масованими ударами РФ по енергетичній інфраструктурі, графіки відключень можуть повернутися вже цього літа, про що в інтерв’ю РБК-Україна заявив голова правління НЕК «Укренерго» Віталій Зайченко.

За словами Зайченка, без нових російських атак Україна має високі шанси пройти літо без обмежень електропостачання.

Водночас, якщо тривала спека збігатиметься з масованими ударами по енергетичних об’єктах, енергосистему доведеться балансувати за рахунок графіків відключень.

«Потенційно, після масованих обстрілів, можливі навіть не 2–3 години, а до 5 годин у пікові періоди», – зазначив голова «Укренерго».

Чому зростає ризик дефіциту

За словами керівника компанії, під час тривалої спеки споживання електроенергії може зрости приблизно на 25%.

Основною причиною є масове використання кондиціонерів, які створюють найбільше навантаження на енергосистему. Додатково більше електроенергії споживає холодильне та морозильне обладнання.

Водночас у липні та на початку серпня на атомних електростанціях триватиме планова ремонтна кампанія, через що виробництво електроенергії буде нижчим.

Система стала стійкішою

В «Укренерго» наголошують, що ситуація цього літа значно краща, ніж торік.

Енергосистема отримала додатковий захист, збільшилися потужності розподіленої газової генерації, а також посилено захист підстанцій. За даними Міненерго, потужність розподіленої генерації вже зросла приблизно з 1 до 1,8 ГВт.

Також Україна має можливість покривати дефіцит за рахунок імпорту електроенергії з країн Європи.

Частину Києва вже відключали

25 червня на лівому березі Києва та в Броварах були застосовані аварійні відключення через технологічне порушення на одному з енергооб’єктів. В «Укренерго» наголосили, що це не було пов’язано із запровадженням графіків, а стало наслідком аварійної ситуації.

Енергетики також закликали українців переносити використання потужних електроприладів на денний час та, за можливості, зменшувати споживання електроенергії у вечірній пік – з 18:00 до 22:00.

Recent Posts

Франція затримала танкер «тіньового флоту» РФ

Франція затримала танкер російського «тіньового флоту» під назвою «Deliver».

2 хв. ago

Київ виділив 2,5 млрд грн на підготовку шкіл і дитсадків до нового навчального року

Кошти спрямують на ремонти, облаштування укриттів, підготовку до опалювального сезону та підвищення енергостійкості закладів освіти.…

22 хв. ago

У Києві скасували екстрені відключення світла на лівому березі

У столиці скасували екстрені відключення електроенергії для споживачів лівобережних районів Києва.

37 хв. ago

У Києві викрили розтрату 5,4 млн грн під час закупівлі електроенергії для шкіл: ексчиновнику оголосили підозру

Слідчі поліції Києва викрили колишнього начальника Управління освіти Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації…

50 хв. ago

Затоплення видавництва «Смолоскип»: пошкоджено близько 30% книжкового фонду

Після аварії на теплотрасі в Києві гаряча вода затопила складські приміщення видавництва, найбільше постраждали книги…

58 хв. ago

У Києві на вихідні частково перекриють рух Північним мостом: графік обмежень

У Києві з вечора 26 червня до ранку 29 червня діятимуть обмеження руху транспорту на…

1 годину ago