Спека може збільшити споживання електроенергії на 25%, однак головним ризиком для енергосистеми залишаються російські обстріли. Саме через технологічне порушення після атаки 25 червня частина районів Києва вже залишилася без світла.
Лінії електропередач.
Якщо тривала спека збігатиметься з новими масованими ударами РФ по енергетичній інфраструктурі, графіки відключень можуть повернутися вже цього літа, про що в інтерв’ю РБК-Україна заявив голова правління НЕК «Укренерго» Віталій Зайченко.
За словами Зайченка, без нових російських атак Україна має високі шанси пройти літо без обмежень електропостачання.
Водночас, якщо тривала спека збігатиметься з масованими ударами по енергетичних об’єктах, енергосистему доведеться балансувати за рахунок графіків відключень.
«Потенційно, після масованих обстрілів, можливі навіть не 2–3 години, а до 5 годин у пікові періоди», – зазначив голова «Укренерго».
За словами керівника компанії, під час тривалої спеки споживання електроенергії може зрости приблизно на 25%.
Основною причиною є масове використання кондиціонерів, які створюють найбільше навантаження на енергосистему. Додатково більше електроенергії споживає холодильне та морозильне обладнання.
Водночас у липні та на початку серпня на атомних електростанціях триватиме планова ремонтна кампанія, через що виробництво електроенергії буде нижчим.
В «Укренерго» наголошують, що ситуація цього літа значно краща, ніж торік.
Енергосистема отримала додатковий захист, збільшилися потужності розподіленої газової генерації, а також посилено захист підстанцій. За даними Міненерго, потужність розподіленої генерації вже зросла приблизно з 1 до 1,8 ГВт.
Також Україна має можливість покривати дефіцит за рахунок імпорту електроенергії з країн Європи.
25 червня на лівому березі Києва та в Броварах були застосовані аварійні відключення через технологічне порушення на одному з енергооб’єктів. В «Укренерго» наголосили, що це не було пов’язано із запровадженням графіків, а стало наслідком аварійної ситуації.
Енергетики також закликали українців переносити використання потужних електроприладів на денний час та, за можливості, зменшувати споживання електроенергії у вечірній пік – з 18:00 до 22:00.
Франція затримала танкер російського «тіньового флоту» під назвою «Deliver».
Кошти спрямують на ремонти, облаштування укриттів, підготовку до опалювального сезону та підвищення енергостійкості закладів освіти.…
У столиці скасували екстрені відключення електроенергії для споживачів лівобережних районів Києва.
Слідчі поліції Києва викрили колишнього начальника Управління освіти Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації…
Після аварії на теплотрасі в Києві гаряча вода затопила складські приміщення видавництва, найбільше постраждали книги…
У Києві з вечора 26 червня до ранку 29 червня діятимуть обмеження руху транспорту на…