У лютому 2023 року в Національній опері України кількість антистресових заходів збільшиться, театр тепер буде давати вже 4 вистави на тиждень.

На прихильників оперного і балетного мистецтва очікують яскраві події – це і зустріч із зіркою світової оперної сцени Людмилою Монастирською в титульній партії в опері «Флорія Тоска», і вистави, які з аншлагами пройшли на кращих майданчиках Франції та Японії під час офіційних гастролей трупи театру в цих країнах – балет «Жізель» та опера «Кармен».

Це і шедеври української оперної та балетної класики – опери «Наталка Полтавка», «Запорожець за Дунаєм» та балет «Лісова пісня».  Це і постановки сучасного бачення – опери «Севільський цирульник», «Травіата» та балети «Широко заплющені очі», «Доктор Фауст». А також концерти-присвяти –  «Реквієм» Моцарта до Дня Героїв Небесної Сотні та «Україна вільна і незламна» до річниці широкомасштабного вторгнення країни-агресора на нашу землю.

Завершальний місяць зими розпочинається балетом «Весілля Фігаро» В.А.Моцарта (2 лютого, четвер, о 17:00). В головних партіях – Микита Сухоруков (Фігаро), Ілона Кравченко (Сюзанна), Райса Бетанкоурт (Графиня)та ін. Балетмейсетер-постановник – Віктор Яременко. Власне, 40-річчю творчої діяльності його та Тетяни Белецької  й присвячена цього разу вистава.

Для тих, хто не встиг загадати бажання під час новорічно-різдвяних свят, є шанс – на 4 лютого (о 15:00) запланований балет «Снігова королева» у виконанні Анастасії Шевченко (Снігова королева), Тетяни Льозової (Герда), Ярослава Ткачука (Кай) та ін.

Київ Media

5 лютого (неділя) о 15:00 – опера «Флорія Тоска» Дж.Пуччіні. В титульній партії – зірка світової оперної сцени Людмила Монастирська. Також у головних ролях: Олександр Мельничук (Барон Скарпіа, начальник поліції), Дмитро Кузьмін (Маріо Каварадоссі, художник), Дмитро Агеєв (Ризничий, Тюремник), Анжеліна Швачка (Пастушок) та ін.

Опера Жоржа Бізе «Кармен» запланована на 12 лютого (неділя) о 15:00.

В головних партіях: Ірина Петрова (Кармен, циганка), Дмитро Кузьмін (Хозе, сержант), Геннадій Ващенко (Ескамільо, тореадор), Сергій Магера (Цуніга, капітан), Ксенія Бахрітдінова-Кравчук (Мікаела, наречена Хозе), Вікторія Ченська (Мерседес, циганка) та ін.

На 24 лютого заплановано реалізацію Мистецького проєкту «Україна вільна і незламна!», у рамках якого, поєднуючи класику і сучасність української музики, історію і сьогодення української  незламності, буде, в один вечір, виконано «Січ» із «Тараса Бульби» Миколи Лисенка та «Осяяні чорним сонцем» чудового сучасного українського композитора Євгена Петриченка. 27 березня – у Міжнародний день театру – на сцені театру буде поновлено оперу Георгія Майбороди «Ярослав Мудрий». Паралельно, триватиме постановча робота над новою дитячою оперою «Кіт у чоботях» Юрія Шевченка».

23 лютого (четвер) о 17:00 –  балет М.Скорульського «Лісова пісня».

Лірико-драматична історія кохання за мотивами твору Лесі Українкиперлина українського балету.  Композитора полонив сюжет прекрасної поетичної драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня» — одного з найвидатніших творів української літератури, що захоплює своїм гуманізмом, високим етичним пафосом, пройнятий палкою вірою у поезію життя і невмирущим пориванням людини до прекрасного.

В головних ролях  найромантичніша балетна пара – Тетяна Льозова (Мавка) та Ярослав Ткачук (Лукаш).

26 лютого (неділя) о 15:00 – витончено-романтичний балет «Жизель» А.Адана, з яким балетна трупа Національної опери України цієї зими підкорила паризьку публіку.

«Балетна вистава «Жізель» у виконанні майстрів сцени Національної опери України вважають головною культурною подією сезону в Парижі», «17 вистав Жізель, 17 аншлагів в прекрасному театрі Théâtre des Champs-Élysées», «Sold out (всі квитки продані) – так виглядали афіші української «Жізелі» на всі 17 вистав», «Завершуються тріумфальні гастролі Національної опери України у Парижі. Більше двох тижнів наша «Жізель» у супроводі паризького оркестру Promethee збирала аншлаги та овації у Théâtre des Champs-Élysées» – йдеться в пресі про гастролі нашої балетної трупи у Франції.

Цього разу в головних партіях учасники цих тріумфальних гастролей Наталія Мацак (Жізель) та Сергій Кривоконь (Альберт).

Також після довгої перерви повертаються на сцену театру улюблені балети:

9 лютого (четвер) о 17:00«Грек Зорба» М.Теодоракіс  у виконанні Ярослава Тачука (Зорба), Ольги Киф’як-фон-Крамер (Марина), Яна Вані (Маноліос) та ін.

16 лютого (четвер) о 17:00 – «Трикутний капелюх» (El sombrero de tres picos) Мануеля де Фальї у виконанні Христини Шишпор (Дружина Мельника), Олександра Скулкіна (Мельник) та ін.

Наголошується, що у випадку повітряної тривоги глядачів буде запрошено до тимчасового укриття у приміщенні гардеробу, розташованого поверхом нижче під фойє партеру.

Квитки на вистави (450 місць) надходять у продаж поступово (зазвичай за 2 тижні до вистави) і придбати їх можна виключно онлайн.

В репертуарі можливі зміни – слідкуйте за афішею.

Фото: Національна опера України