Про це повідомили на офіційному сайті Міністерства цифрової трансформації України.

У Мінцифрі розробили сайт, на якому голови ОТГ можуть подавати заявки на підключення їхніх громад до інтернету.

На сайті голови ОТГ зможуть зокрема дізнатися, як подати заявку для участі у відборі, а всі українці – про:

  • Цілі та можливості проекту.
  • Правила отримання громадами субвенції з держбюджету.
  • Як діяти селянам, щоб отримати доступ до фіксованого швидкісного інтернету.
  • Етап, на якому перебуває проект.
  • Перевірити інформацію Мінцифри щодо наявності або відсутності оптичних мереж у селах. І в разі виявлення розбіжностей із реальними даними — повідомити про це Мінцифру.
  • Відповіді на решту запитань, які можуть виникнути.

До слова, у проекті йдеться саме про оптичний інтернет. Це фіксований швидкісний інтернет, але з використанням найсучасніших технологій. У Мінцифрі кажуть, що його можна порівняти з електромобілем Tesla в автомобільній сфері. Оптичний інтернет — найбільш швидкий, надійний та безпечний. І саме його отримають українські села уже у 2021 році.

Цікаво, що проекту «Інтернет-субвенція» передувало дослідження Мінцифри, проведене у 2019-2020 роках. На той час результати свідчили, що в понад 15 тисяч сіл, де проживає близько 3,5 мільйона українців, відсутнє покриття швидкісним фіксованим інтернетом.

«Ми будуємо цифрову державу, а швидкісний інтернет — її фундамент. Уже за 3 роки 95% українців зможуть користуватися швидкісним інтернетом 24/7. На цьому шляху проект «Інтернет-субвенція» – значний крок. Він значно наближає нас до виконання однієї із ключових цілей Мінцифри», – повідомив заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку цифрової інфраструктури Олександр Шелест.

Загалом проект дозволить понад 1 мільйону українців вперше отримати доступ до оптичного інтернету. Зараз триває попередній збір заявок від голів ОТГ. Відслідкувати, як Мінцифра реалізує проєкт «Інтернет-субвенція», можна на дашборді – майданчику, де дані оновлюються в реальному часі.

Станом на ранок 14 квітня попередні заявки вже оформили 622 громади щодо 4 066 сіл та 12 974 об’єктів соціальної інфраструктури — шкіл, дитячих садочків, бібліотек, лікарень. На тому ж дашборді, до слова, можна перевірити, чи може село претендувати на кошти з держбюджету і підключитися до оптичного інтернету.

«Просимо українців, а особливо голів громад, активізуватися, аби не втратити шанс отримати оптичний інтернет у своїх селах уже цьогоріч. Адже інтернет – це не лише спілкування з рідними та друзями, а й розвиток населених пунктів та дистанційна робота чи навчання, що безцінно в умовах пандемії COVID-19», – наголосив Андрій Набок, керівник експертної групи з розвитку фіксованого інтернету Мінцифри.

Важливо, що проект Постанови Кабінету Міністрів, якою урегульовується порядок та умови надання субвенції, уже на розгляді в Уряді. Одразу після його ухвалення відкриється офіційний збір заявок, що триватиме 10 днів. Про старт Мінцифра сповістить попередньо зареєстровані громади, які подали заявки.

Фото: unsplash