Про це повідомляє пресслужба Міністерства соціальної політики України.
Зазначається, що Мінсоцполітики розробило комплексну реформу пенсійного забезпечення. Відповідні законопроєкти подано на розгляд органів влади, а також інших заінтересованих сторін для ознайомлення та надання пропозицій.
Мета реформи – створити справедливу та прозору пенсійну систему, щоб кожен українець та кожна українка могли отримувати гідну пенсію.
У відомстві зазначили, що запровадження накопичувальної системи, яка є частиною реформи, дозволить працівникам додатково збільшувати розмір своєї майбутньої пенсії протягом робочого стажу.
“Важливо: це не призведе до збільшення навантаження на платників податків. Адже внески роботодавця та громадянина не збільшаться і будуть виділені з поточного ЄСВ та ПДФО”, — пояснили в міністерстві.
Там уточнили, що за власним бажанням працівник зможе сплачувати додатковий добровільний внесок.
“Очікується, що впровадження накопичувальної системи дозволить збільшити пенсію ще на 15-20% порівняно із середньою заробітною платою людини протягом життя, додатково до солідарної частини пенсії”, — додали у Мінсоцполітики.
Сьогодні міністерка соціальної політики Оксана Жолнович заявила, що запланована пенсійна реформа в Україні передбачає обов’язкове відрахування 9% від зарплати на накопичувальну пенсію.
За її словами, така частка відрахувань із зарплати в майбутньому дозволить людям отримувати на пенсії близько 20% їхньої середньої зарплати за життя.
При цьому громадяни матимуть можливість добровільно збільшувати відсоток відрахувань на накопичувальну пенсію.
Урядовий законопроєкт щодо пенсійної реформи можуть внести до Верховної Ради вже у 2025 році. За прогнозами міністерки, перші накопичення в рамках нової пенсійної системи можуть розпочатися у 2026 році.