Віруси антибіотиками не вбиваються, а неконтрольоване вживання антибіотиків може шкодити здоров’ю.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

Зокрема, у МОЗ зазначили, що антибіотики не діють на віруси, а COVID-19 має саме вірусне походження. Антибіотики діють лише на бактерії, тому боротися з коронавірусом антибактеріальними препаратами недоцільно та навіть шкідливо.

У повідомленні також зауважили, що не потрібно приймати антибіотики для профілактики COVID-19. Такі ліки необхідно приймати лише у разі нагальної потреби. Адже вживання антибіотиків без достатніх для цього показань може заподіяти шкоду здоров’ю людини. До прикладу, йдеться про побічні реакції у конкретного пацієнта.

Крім того, через неконтрольоване вживання антибіотиків збільшується кількість антибіотикорезистентних бактерій, тобто тих, які є стійкими до дії антибіотиків. Внаслідок цього, якщо людині дійсно знадобиться лікування антибіотиками, то воно може не діяти потрібним чином саме через антибіотикорезистентність.

Окрім того, антибіотикорезистентні бактерії можуть передаватись від людини до людини. У такому випадку лікування може бути більш тривалим, менш ефективним та дорожчим.

У МОЗ також підкреслили, що призначити антибіотики може лише лікар залежно від стану пацієнта, тяжкості перебігу хвороби, ступеня ураженості внутрішніх органів і, головне, наявності показань для їхнього застосування. Зокрема, призначати антибіотики у разі коронавірусної хвороби лікар може, якщо у пацієнта діагностували супутню бактеріальну інфекцію.

Фото: unsplash