Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я України.
“Жодна з вакцин від коронавірусу не містить часток “живого” вірусу, тому вони не становлять загрози для матері та немовляти“, – зазначається у повідомленні.
Так, Всесвітня організація охорони здоров’я радить жінкам, що вигодовують грудьми, щепитися проти коронавірусної хвороби. Ці рекомендації підтримують регулятори у сфері охорони здоров’я США, Великої Британії, Німеччини та інших країн.
В Україні Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) зазначає, що жінки, що вигодовують дітей грудним молоком, можуть бути вакциновані проти COVID-19 без застережень, якщо іншого не зазначено в інструкції до вакцини.
Для щеплення можна використати вакцину Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech або AstraZeneca. Також, відповідно до чинної інструкції до вакцини CoronaVac від Sinovac Biotech, грудне вигодовування є протипоказанням для застосування цієї вакцини.
“Припиняти годувати немовля грудним молоком через щеплення не потрібно. Вакцини не можуть потрапити у грудне молоко, але туди потрапляють антитіла, які потенційно можуть захистити дитину від хвороби. Про це свідчать дані останніх досліджень ТУТ“, – зазначають у МОЗ.
Однак додали, що цих даних поки недостатньо, щоб визначити, який саме захист можуть забезпечити дитині ці антитіла.
Додатково можна ознайомитися із рекомендаціями ВООЗ (англійською – ТУТ) та рекомендаціями НТГЕЇ – ТУТ.
Фото: Фейсбук