Про це заявив директор Європейського департаменту МВФ Альфред Кеммер в інтерв’ю «Голосу Америки».

Він зазначив, що асигнування мають надавати Україні вчасно та додав, зо МВФ очікує надходження донорської підтримки у першому кварталі 2024 року.

За словами Кеммера, несвоєчасне надання допомоги може підштовхнути український уряд до неоптимальної економічної політики та ставить під загрозу усі досягнення.

Директор Європейського департаменту МВФ також зазначив, що наприкінці 2023 року влада України вжила заходів, щоб забезпечити запаси коштів, якщо допомогу не передадуть вчасно.

Вони також дуже уважно стежать за виконанням бюджету у перші кілька місяців, щоб уникнути проблем у разі, якщо кошти донорів затримаються, — розповів директор Європейського департаменту МВФ.

Нагадаємо, що сьогодні перша віцепрем’єр-міністрка України та міністерка економіки Юлія Свириденко заявила, що Україна може затримати виплати пенсій, зарплат та стипендій у 2024 році, якщо Захід не надасть країні фінансової допомоги.

Пізніше вона додала, що у короткотерміновій перспективі перших місяців 2024 року Кабмін має альтернативний план дій, якщо фінансування від іноземних партнерів затримається. Втім, у довготривалій перспективі є ризик затримки виплат соціальним категоріям.