У Міністерстві внутрішніх справ пояснюють, що за відсутність маски у громадських місцях червоної зони штрафуватимуть злісних порушників, які не реагуватимуть на зауваження правоохоронців, – передає УП.

«Робота правоохоронців матиме, насамперед, профілактичну та роз‘яснювальну місію. Безумовно, першочерговим завданням буде донести до людей, чому дотримуватися маскового режиму – надзвичайно важливо як для власної безпеки, так і безпеки здоров‘я і життя оточуючих. Усі повинні усвідомлювати власну відповідальність», – зазначив заступник директора департаменту МВС комунікацій зі ЗМІ Ярослав Тракало.

На запитання щодо того, чи залучатимуться додаткові сили поліції для відстеження порушень, Тракало зазначив, що патрулі постійно присутні на вулицях, вони стежать за дотриманням порядку і тепер, відповідно, будуть робити зауваження громадянам без масок.

Злісним порушникам, які не будуть погоджуватися надіти маску, будуть виносити на місці протоколи про штраф у 170 гривень, або постанову про штраф у 17 тисяч, якщо порушення зафіксовано в громадському транспорті або державній установі.

У Міністерстві охорони здоров’я наголосили, що вимога носити маски у громадських місцях червоних зон стосується лише випадків, коли люди не дотримуються соціальної дистанції.

Також заступник міського голови — секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко в етері телеканалу «Україна 24» додав, що обмеження впроваджено для вулиць, на яких неможливо дотримуватися дистанції. Тобто коли неможливо перебувати від іншої людини на відстані щонайменше 1,5 метра.

«Сьогодні Міністерство охорони здоров’я України роз’яснило, що це обмеження впроваджено для вулиць, на яких неможливо дотримуватися дистанції. Тобто коли ми говоримо про те, що неможливо перебувати від іншої людини на відстані щонайменше 1,5 метра, тоді ми зобов’язані надіти засіб індивідуального захисту», – додав Бондаренко.

Нагадаємо, уряд ухвалив постанову, якою заборонив на територіях загального користуванняв «червоних» зонах карантину ходити без масок.

Фото: Pixabay