Сьогодні, 6 січня, православні християни та греко-католики в Україні відзначають Святвечір, а в  храмах Києва від ранку проходять богослужіння. Журналісти програми “Київ.Newsroomтелеканалу “Київ” побували у столичних храмах і перевірили, як там дотримуються обмежень в умовах карантину.

У Михайлівський Золотоверхий монастир прийшло менше вірян, аніж зазвичай у ці дні, всередині храму залишалося багато вільного простору, а відвідувачі були у медичних масках. Настоятель Собору – отець Михаїл – закликав вірян берегти себе і молитися вдома.

Звичайно, що віряни матимуть змогу перебувати у храмах, але не в такій кількості, як ми зазвичай збираємо… Тому частина вірян перебуватиме в сім’ях. Перебувати вдома – це не означає не молитися“, – зауважив він.

У Володимирському Соборі також було нетісно, протиепідемічних заходів тут дотримуються. Лише поодинокі випадки заіксували, коли віряни були без масок. Настоятелі собору вирішили подбати про безпеку прихожан та організували онлайн-трансляцію служби на Святвечір.

У Києво-Печерські Лаврі від ранку побувало багато вірян. Святкову службу проводив митрополит Онуфрій. На території Лаври є вивіски про те, що вірянам потрібно перебувати у захисних масках. Але 70% прихожан відстояли службу зовсім без масок. Деякі люди пішли до причастя – усіх охочих причащали з однієї ложки, яку ніхто не обробляв.  Антисептиків у храмі журналісти не побачили.

Зазначимо, раніше у Києво-Печерській Лаврі відзначали Хрещення Русі – на святкування прийшли тисячі людей, які не переймалися рекомендаціями щодо карантинних обмежень.