Про це пише Tagesschau.

Лаутербах заявив, що Німеччина повинна не тільки краще підготуватися до майбутніх пандемій, але й «до великих катастроф і можливих військових конфліктів» та анонсував відповідний законопроєкт на літо.

Нічого не робити – це не варіант. Поворот необхідний і для системи охорони здоров’я. Тим більше, що Німеччина могла б стати центром надання допомоги пораненим і травмованим з інших країн, якби існував альянс, — зазначив він.

Він зауважив, що після пандемії коронавірусу світ мав краще підготувати структури системи охорони здоров’я до великих кризових ситуацій. А після нападу Росії на Україну цей виклик, став ще більш важливим, додав Лаутербах.

Саме тому ми маємо прогалину в законодавстві, яку ми усуваємо, щоб бути готовими до катастрофи або навіть до події військового альянсу — якою б малоймовірною вона не була, — зазначив очільник МОЗ Німеччини.

Велика війна у Європі: що говорять про можливість нападу Росії на країни ЄС та НАТО

Нагадаємо, що ще восени минулого року у Європі почали лунати заклики готуватися до великої війни. Попри те, що Росія зосереджена на війні в Україні, країни Заходу стурбовані тим, що вона може вжити подальших дій, які загрожують їх безпеці.

Так, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус заявив, що жителям Німеччини варто почати звикати до думки, що існує небезпека війни в Європі. Німецькі експерти також вважають, що збройне протистояння між Росією та НАТО ймовірне.

Своєю чергою, головнокомандувач армією Бельгії закликав Європу підготуватися до можливої війни з РФ. Зокрема, він вважає, що Путін може напасти на Молдову чи країни Балтії.

Тим часом в армії Естонії розповіли, чого не вистачає РФ, аби напасти на країну НАТО. Розвідка країни вважає, що для нападу на НАТО росіянам потрібно вивести з України 300 тисяч своїх солдатів, також РФ знадобиться час на відновлення військ.