Як передає Reuters, німецьке Міністерство оборони наразі не може підтвердити автентичність запису, але заявило, що Федеральне управління військової контррозвідки розслідує справу.

Водночас телеканал ZDF цитує представників німецької армії, які заявили, що вважають запис справжнім.

Так, напередодні  головна редакторка російського державного телеканалу RT Маргарита Симоньян оприлюднила запис розмови нібито військових високопосадовців про те, як можна розгорнути ракети Taurus і вдарити ними по Кримському мосту.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц вже відреагував на інцидент та пообіцяв швидке роз’яснення. У кулуарах візиту до Ватикану політик СДПН заявив, що це «дуже серйозна справа».

Відповідаючи на запитання інформаційного агентства dpa про можливу шкоду для зовнішньої політики, він сказав: «Саме тому це зараз з’ясовується дуже ретельно, дуже інтенсивно і дуже швидко. Це також необхідно».

Показово, що злив у росЗМІ з’явився в той час, коли в Німеччині знову активізувались дискусії про можливе постачання Україні далекобійних ракет Taurus – крок, який федеральний уряд категорично відкидає.

Цього тижня канцлер ФРН Олаф Шольц вкотре виключив відправку ракет Taurus в Україну, стверджуючи, що це означатиме, що Німеччина стане стороною у війні з Росією.