Про це повідомляє Deutche Welle.

Протести, зібрали, за даними поліції, близько 6000 осіб, хоча організатори заявляють про 13 000 учасників.

Голосування в Бундестазі викликало гостру критику з боку канцлера Олафа Шольца, “Зелених”, а також представників церков та громадянського суспільства.

Вони розцінили це як порушення післявоєнної традиції Німеччини, що унеможливлювала співпрацю з радикальними політичними силами.

До початку вечірніх протестів співробітників штаб-квартири ХДС попросили залишити робочі місця заради безпеки. Попри попередження спецслужб про можливі заворушення, поліція заявила, що акція в Берліні пройшла мирно.

Водночас у західному районі Берліна близько 30-50 демонстрантів прорвалися в районний офіс ХДС, вимагаючи припинення співпраці з АдН.

Протест тривав близько години, у ході якого були пошкоджені офісні меблі, однак ніхто не постраждав.
Поліція відкрила розслідування щодо можливих порушень закону про зібрання, а також зафіксувала три випадки пошкодження майна та незаконного проникнення.

Масові демонстрації також відбулися в Дрездені, де Фрідріх Мерц проводив передвиборчий мітинг перед виборами 23 лютого.
Протестувальники вигукували:

“Ганьба тобі!” та “Фрідріх Мерц — загроза для нашої демократії”.

Фрідріх Мерц у відповідь закликав лідерів соціал-демократів та “Зелених” до поміркованості й взаєморозуміння:

Частина нашої свободи – це право на демонстрації, але ті, хто блокує транспорт, руйнує офіси ХДС і паралізує штаб-квартиру партії в Берліні, заходять надто далеко“, — заявив він.

Головними питаннями, які хвилюють виборців напередодні виборів, залишаються імміграція та економічна ситуація.
Мерца звинувачують у політичних іграх, проте він наполягає, що жорсткіші закони щодо міграції необхідні.

Очікується, що вже сьогодні Бундестаг розгляне ще один законопроєкт ХДС/ХСС щодо імміграції.

На відміну від попереднього, цей документ матиме обов’язкову юридичну силу, проте для його ухвалення необхідне схвалення верхньої палати парламенту — Бундесрату.

Нещодавно міністерка закордонних справ Німеччини та співлідерка партії “Зелених” Анналена Бербок розкритикувала свій уряд за вагання у питанні підтримки України. Вона також засудила попередні уряди за політику, яка, за її словами, сприяла залежності від Росії.