Окружний суд Гамбурга розпочав кримінальне переслідування двох колишніх керівників промислового концерну Siemens, яких звинувачують у порушенні санкційного режиму через сприяння експорту газових турбін до анексованого Криму.
Про це повідомляє Reuters із посиланням на пресслужбу суду.
Розслідування у справі про порушення санкцій було розпочато навесні 2024 року. Прокуратура Гамбурга висунула обвинувачення чотирьом громадянам Німеччини та ще одній особі з громадянством Франції та Швейцарії. Однак пізніше суд припинив розгляд звинувачень щодо трьох фігурантів через відсутність достатніх підстав для переслідування. Імена обвинувачених не розголошуються.
У Siemens наголосили, що не можуть коментувати судові процеси, але підкреслили, що справа не стосується концерну загалом, а обвинувачені більше не є його працівниками. У компанії Siemens Energy, що нині володіє турбінним бізнесом, також відмовилися від коментарів.
Згідно із санкціями ЄС і США, західним компаніям заборонено постачати енергоносії або енергетичне обладнання до Криму, який Росія незаконно анексувала у 2014 році. Попри обмеження, у 2017 році газові турбіни Siemens були встановлені на двох електростанціях, що будувала РФ на півострові. Тоді в Siemens заявили, що продали турбіни російському замовнику, очікуючи, що вони будуть використані на території Росії, і не знали про їхній кінцевий маршрут до Криму.
Скандал почався, коли Reuters повідомила, що Росія доправила газові турбіни виробництва німецького концерну Siemens до Криму.
Європейським компаніям заборонено постачати газове обладнання на півострів через санкції, запроваджені Євросоюзом після анексії півострова Росією у 2014 році.
“Протягом кількох місяців наш клієнт запевняв нас, що постачання до Криму не буде. Тепер Siemens має намір ініціювати кримінальне розслідування стосовно осіб, відповідальних за те, що сталося”, – заявили тоді у Siemens.
За даними компанії, щонайменше дві з чотирьох газових турбін, привезених на об’єкт у Краснодарському краї, потім “проти волі компанії” потрапили до Криму.
Нагадаємо, консолідована російська філія австрійського Raiffeisen Bank International продовжує утримувати та просувати інвестиції в російські державні та приватні організації, які перебувають під санкціями.