Про це в етері КИЇВ24 розповів військовий оглядач Денис Попович.

Серед тих людей, які увійшли в нову команду Головнокомандувача, то це професійні військові. Вони мають досвід війни під час АТО, я не кажу навіть про повномасштабне вторгнення.

Денис Попович, зокрема, закцентував увагу на Сухаревському та Драпатому, які вже встигли відзначитись бойовими заслугами.

Вадим Сухаревський перші постріли здійснив 13 лютого 2014 року в Слов’янську. Він підтримав представників СБУ, які вийшли проти загону Гіркіна. Якщо ми кажемо про Михайла Драпатого, то це герой першої оборони Маріуполя 9 травня 2014 року. Це люди з історією, їх поважають у війську.

Кадрові зміни у Збройних силах України: деталі

У четвер президент Володимир Зеленський звільнив Валерія Залужного з посади Головнокомандувача ЗСУ, а на його місце призначив Олександра Сирського, який до цього очолював Сухопутні війська.

Перестановки торкнулися і Генерального штабу ЗСУ. Так, 9 лютого з посади начальника Генштабу було звільнено Сергія Шапталу, а замість нього призначили Анатолія Баргилевича. Він до цього обіймав посаду командувача Сил ТрО.

У суботу Зеленський оголосив нових заступників Сирського та Баргилевича. Зокрема, до команди головкома ЗСУ увійшов полковник Вадим Сухаревський, який у 2014 році першим відкрив вогонь по ворогу.

Також президент призначив на посаду командувача Сухопутних військ ексзаступника міністра оборони Олександра Павлюка, провів кадрові перестановки в командуванні Об’єднаних сил та Десантно-штурмових військ.