Про це повідомили на офіційному порталі КМДА.
Участь у церемонії зокрема взяли: заступниця голови КМДА Марина Хонда, керівництво Печерського району, особи, які стали очевидцями Другої Світової війни, а також учасники бойових дій.
«22 червня 1941 року саме Україна прийняла на себе перший удар нацистських військ і саме наша країна понесла найбільші втрати в цій війні. І ми повинні пам’ятати про те, що війна ніколи ні до чого доброго не призводить. Це завжди горе, розруха і втрати. Допускати повторення тієї страшної війни не можна», – зазначила Марина Хонда.
На церемонії покладання квітів були й журналісти програми «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».
«У цей День пам’яті я згадую своїх родичі. Мільйони людей загинули в цій війні. У цій війні були величезні матеріальні цінності втрачені, тому радіти тут абсолютно немає чому. Тут були суцільні втрати», – зазначив Борис Афанасьєв, який є дитиною війни.
Марина Хонда, заступниця голови КМДА, також наголосила, що війна ні до чого доброго не призводить.
«Ми втрачаємо людей, рідних і близьких у кожній родині. Це є нагадуванням того, що краще не повторювати те, що було колись давно. Страшних війн нам більше не потрібно на нашій землі», – підкреслила Марина Хонда.
До слова, День скорботи й вшанування пам’яті жертв війни в Україні засновано указом президента України № 1245/2000 від 17 листопада 2000 року, також Верховна Рада запровадила всеукраїнську хвилину мовчання в цей день.
Відзначається цей день 22 червня – у день нападу нацистської Німеччини на Радянський Союз.
Українці воювали з 1939 року в Другій світовій війні. Наша держава серед усіх країн зазнала найбільших втрат у німецько-радянській війні. На цілковиті руїни було перетворено майже 30 тисяч сіл, понад 700 міст та селищ міського типу.
Злочини обох тоталітарних режимів були руйнівними і дуже жорстокими. Комуністи розстрілювали політв’язнів західної частини України, знищили центр Києва, підірвали Дніпрогес, депортували кримських татар та примусово виселяли українців з їхніх етнічних земель. Нацисти ж на окупованих територіях України зчиняли Голокост, розстрілювали мирне населення, створювали табори смерті та спалювали села.
Щорічно 22 червня українці тужать і вшановують пам’ять жертв війни. Водночас відбувається приспущення державного прапору України з чорними стрічками на будинках та спорудах органів та установ державної влади.
Фото: КМДА