Про це він розповів російському телеканалу “Звезда”.

Спочатку планувалося закуповувати газ для Придністровʼя через молдовську компанію Natural Gaz D.C., але вона, за словами Красносельського, “не влаштувала молдовське керівництво”.

Красносельський заявив, що наразі ведуться перемовини між Молдовагазом та європейським постачальником щодо газу для Придністровʼя.

“Російська Федерація кредитує нас, Тираспольтрансгаз кредитується і сплачує за той газ, що надійде у Придністров’я”, – розповів Красносельський.

Він підтвердив, що газ буде закуповуватися у Європі, і “за хорошого сценарію” надійде до Придністровʼя до кінця цього тижня.

Нагадаємо, російський “Газпром” припинив постачання газу в Придністров’я з 1 січня 2025 року, коли закінчився транзитний контракт між Україною й Росією. У компанії є технічна можливість постачати газ південним маршрутом через Туреччину, але вона відмовляється його використовувати, посилаючись на відмову Молдови “врегулювати” газову заборгованість Придністров’я у понад $700 мільйонів.

8 січня “влада” самопроголошеної республіки повідомила, що газу у Придністровʼї вистачить ще на 24 дні, тобто на довше, ніж показували проведені раніше розрахунки.

Влада Молдови вважає, що лівий берег Дністра (Придністров’я) досі сподівається на безплатний газ з Росії й тому відмовляється купувати його на біржі, попри критичний стан в енергетиці.

Після припинення подачі газу у Придністров’ї відключили центральне опалення у містах, а газ залишився лише для приготування їжі. Промислові підприємства призупинили роботу.

З третього січня у Придністров’ї запровадили віялові відключення електрики, тоді як решта Молдови отримує електрику переважно з Румунії.

Раніше і Молдова, і Україна стверджували, що готові допомогти Придністров’ю.

25 січня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна готова постачати вугілля на ДРЕС у Придністров’ї за низькою ціною або навіть безоплатно, якщо в обмін на це отримає електроенергію для України та Молдови.

Водночас він попередив, що ситуація може ускладнитися через можливе втручання Росії. Зеленський припустив, що Кремль може використати газ як важіль впливу на ситуацію в регіоні.

27 січня російський “Комерсант” написав, що компанія Moldovagaz веде переговори з угорськими MOL та MVM щодо можливих закупівель газу для Придністров’я.

За інформацією співрозмовників видання, постачання можуть розпочатися у лютому, якщо угоди вдасться досягти найближчим часом. Поки що йдеться про постачання до кінця березня-початку квітня. Маршрут та вартість постачання незрозумілі.

Придністров’ю потрібно близько 3 млн кубометрів газу на добу.