Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський, відповідаючи на запитання про підписання наступних частин угоди з США після ратифікації Угоди про надра у парламенті, передає  Укрінформ.

“(Мова у додаткових угодах йде — ред. ) про технічні речі урядовців. Вони у них є. Я не бачу там чогось страшного: вони говорять про якісь деталі. Як правило, урядовці працюють над угодою так само, як це відбувається з усіма угодами. Працюють урядовці, потім вони підписують і йдуть до парламенту. Парламент голосує, а після цього ще багато різних технічних кроків. Або підписуються, або плануються. Після того, як депутати голосують, урядовці роблять ще стільки ж підзаконних документів, щоб це почало працювати. Це нормальна, абсолютно робоча історія, коли після того, як ратифікує парламент той чи інший закон або угоду, (додатково підписуються – ред.) якісь технічні речі”, – заявив Зеленський.

За його словами, український парламент з 2020 року ратифікував понад 160 угод. За таким же принципом відбуватиметься і ратифікація парламентом угоди про надра. Він також підкреслив, що народні депутати можуть ознайомитись зі всіма документами, які пропонується ухвалити в парламенті.

“Якщо вони хочуть на це дивитися, будь ласка. Потім у них завжди є можливість зробити інші кроки у парламенті, порушити це питання, якщо вони з чимось не погоджуються. Але сьогодні це виглядає непродуктивно, тому що всі розуміють, з чим пов’язана ця угода. Всі розуміють. Ми віримо в майбутнє, віримо в бізнес зі США. Це про майбутнє”, – наголосив Президент.

Відповідаючи на питання, чи припускає глава держави проблеми із ратифікацією угоди про надра у Верховній Раді, Зеленський висловив надію на те, що угоду буде ратифіковано.

“Сьогодні зранку представник депутатського корпусу запитував мене. Я вважаю, що це питання сьогодні дуже важливе. Все, що можна було зробити по угоді, вважаю, зроблено урядовцями і юристами обох країн дуже професійно. Якщо хтось з парламентарів не буде голосувати, я вважаю, що це буде проблемою виключно цих людей, які не хочуть це підтримувати. Але я маю надію, що угоду буде ратифіковано”, – заявив Зеленський.

Він також заявив, що США слід скасувати візи тим українським парламентаріям, які налаштовані не підтримувати принципові для безпеки України та США питання у Верховній Раді. При цьому, Зеленський підкреслив, що в українському парламенті є не тільки окремі депутати, але й партії, які налаштовані не голосувати такі питання.

“Сьогодні вони голосують не тільки заради майбутнього, а заради того, щоб зберегти багато того, що потрібно зберегти: того, від чого залежить безпека України. Якщо вони все це розуміють і не голосують. Є люди, які налаштовані це не робити. Тому, я думаю, що США треба просто скасувати їм візи. Вони приїжджають в США кожного місяця й розказують, як тут погано в Україні. Мовляв, як вони знають, як закінчити війну дуже швидко, які частини України важливі, які – не дуже важливі. Після того, як вони проходяться коридорами відповідних конгресменів або сенаторів, вони кажуть, що вони з США друзі. А потім повертаються в Україну і не голосують за те, що принципово для діючого Президента США, й від чого залежить безпека України. Не можна грати у подвійну гру.. Результат буде на табло – хто проголосував, а хто – ні”, – додав Президент України.