Про це повідомляє слідчий комітет РФ та військова контррозвідка ФСБ.

Росія визнала, що Україна збила у лютому літак А-50. І винесла свою версію подій.

23 лютого 2024 року повітряний простір Росії патрулював літак Повітряно-космічних сил Російської Федерації. За даними слідства, полковник Дзяман віддав підлеглим військовослужбовцям наказ на знищення літака А-50. Зазначені дії призвели до загибелі 10 членів екіпажу та знищення літака.

Хамовницький райсуд Москви задовольнив клопотання Головного військового слідчого управління Слідчого комітету Росії та заочно заарештував полковника ЗСУ Миколу Дзямана. Йому заочно винесли звинувачення у “теракті” й оголосили у федеральний розшук.

Адвокат Віктор Абашин, який представляв Миколу Дзямана, призначений йому судом, розповів про те, що, заперечував проти арешту громадянина України. Водночас на питання про те, з чим це було пов’язано, захисник сказав, що “це просто його позиція”, яку він “на цей час не повинен був мотивувати”.

У будь-якого громадянина є права. Це заперечувати проти пред’явленого звинувачення, подавати заяви та клопотання тощо. Так як у нас звинувачення було пред’явлено заочно, обвинувачений не міг скористатися правами, то і я не міг не заперечувати дії, які вчинило слідство.

Він зазначив, що має намір протягом трьох днів подати до Мосміськсуду апеляційну скаргу на ухвалене рішення.

Знищення літака-розвідника А-50

Нагадаємо, 23 лютого цьогоріч над акваторією Азовського моря приземлили російський літак  А-50. Це літак далекого радіолокаційного виявлення та управління. Він здатний вести розвідку та наводити цілі для ударів.

Росіяни в той час заперечували його збиття та активно поширювали свою версію, мовляв, це був “friendly fire” (дружній вогонь) і не спрацювала система “свій-чужий”.