Про це повідомила пресслужба СБУ.

СБУ та розвідувальні органи України отримали інформацію про підготовку провокацій на міжнародній арені з боку російських спецслужб, спрямованих проти України. Головна мета ворога — знизити підтримку іноземних партнерів та спробувати розколоти українське суспільство зсередини.

За задумом спецслужб РФ, проведення широкомасштабної ІПСО має призвести до зміни настроїв в країнах-партнерах антиросійської коаліції та спонукатиме представників українського політикуму до проголошення наративів щодо необхідності переговорного процесу з РФ на умовах заморожування війни.

Вказані заяви спеціальні служби РФ планували активно підтримати через проросійські політичні сили іноземних країн.

Серед планів ворога — залучення до ІПСО окремих українських політиків під час їх відвідин третіх країн.

За отриманими контррозвідувальними даними, саме в цьому контексті можна розглядати інформацію щодо запланованої зустрічі голови партії «Європейська солідарність» П. Порошенка з прем’єр-міністром Віктором Орбаном, який системно висловлює антиукраїнську позицію, є «другом Путіна» і закликає зняти санкції з РФ.

Цю зустріч (як і інші «робочі зустрічі» вітчизняних політиків з представниками держав, які транслюють проросійські наративи) РФ планувала використати у своїх ІПСО проти України.

СБУ звернулася до Офісу Президента, Кабінету міністрів та Верховної Ради України із пропозицією врахувати інформацію про плани ворога під час організації та погодження закордонних відряджень українських делегацій.

При цьому, вчора народний депутат України від фракції «Слуга Народу» Олег Дунда в етері КИЇВ24 заявив, що до кінця року ми побачимо «деякі дії» стосовно Порошенка.

Ми не будемо з вами припускати, бо це ДСК і, скоріше за все, держтаємниця. Я можу лише сказати, що, наприклад, в нього є справа про фінансування тероризму, по якій вже розслідування пройшло, воно готове до суду. Тобто найближче, до кінця року, ми побачимо деякі події стосовно Порошенка.

Нагадуємо, експрезидент України Петро Порошенко 1 грудня повідомив, що прикордонники не випустили його у відрядження до Польщі та США та назвав це «антиукраїнською диверсією».

За його словами, у Польщі та США у нього були заплановані десятки зустрічей. З поляками він мав говорити про зняття блокади наших перевізників на кордоні, а з американцями — про забезпечення фінансування воєнної допомоги.